Avrupa'yla bir kriz daha

İnsan hakları aktivisti bir Alman vatandaşı Türkiye’de terör operasyonuyla önce gözaltına alınıp ardından tutuklanınca Almanya’da devlet ayağa kalktı.Alman Dışişleri Bakanı açtı...

İnsan hakları aktivisti bir Alman vatandaşı Türkiye’de terör operasyonuyla önce gözaltına alınıp ardından tutuklanınca Almanya’da devlet ayağa kalktı.

Alman Dışişleri Bakanı açtı ağzını yumdu gözünü:

“Türkiye’ye çok sabır gösterdik.”

“Türkiye politikamıza yeni bir yön vermemiz gerekiyor.”

“Türkiye sadece Avrupa değerlerinden değil, NATO değerlerinden de uzaklaşıyor.”

“Hukuki güvencenin olmadığı bir ülkede hiç kimseye yatırım yapma tavsiyesi veremeyiz.”Ankara’daki genel yaklaşımı dün biraz yokladım. Hükümet kanadı açıklamalara, “Almanya’da yaklaşan seçimler öncesi iç siyasete yönelik bir yatırım” diyor.Fakat karşı tarafta işler pek de öyle değil! Alman Dışişleri Bakanı’nın ardından, sözcüsü aracılığıyla Merkel, arkasından Amerika ve birkaç Avrupa hükümeti daha Türkiye’ye yönelik “kınama mesajı” yayınladı.

Amerikan medyasında dün Türkiye’nin NATO üyeliğinden çıkarılması ve artık müttefik sayılmaması yönünde üst üste haberler çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.428 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.001 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.024 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.096 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar