Aksu, Çiçek ve Arınç

Abdülkadir Aksu, devletin en önemli bankalarından birinin başına geçti. Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Bülent Arınç aynı...

Abdülkadir Aksu, devletin en önemli bankalarından birinin başına geçti. Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Bülent Arınç aynı şekilde... Erdoğan “karşına alacağına yanına al” stratejisini ilk kez uygulamıyor.

Geçmişte farklı siyasi partilerde muhalefet yapan Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş gibi isimleri kendi cephesine aldı. Görev verdi, yetki verdi. Kurmay takımına aldı. Ve sonuç çok başarılı oldu.

Şimdi tam da bu yeni parti kurulma söylentilerinin ortasında AK Parti’nin akil ve teşkilat üzerinde tesirli isimlerini yeniden yanına alma hamlesi siyasi olarak akıllıca bir hamledir.

Kaldı ki şunu da söyleyeyim, fikirlerine katılırsınız, katılmazsınız o ayrı ama hem Aksu hem Çiçek hem de Arınç kitabın ortasından konuşan kimseye eyvallahı olmayan siyasetçilerdir.

Kafalarını kesseniz doğru bildiklerini söylerler. Geçmişte hataları-sevapları olabilir. Ama böyle adamların aklının devlet yönetiminde olması iyidir.

O da bir şey mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalet+Ctrl+Alt+Delete 14 Temmuz 2019 | 3.025 Okunma S-400'ler başımıza bela açar mı, Açarsa nasıl açar? 13 Temmuz 2019 | 4.236 Okunma Antalya ve Muğla kundaklamayla çıkan yangında ilk ikide! 12 Temmuz 2019 | 2.461 Okunma Binali Yıldırım başkan yardımcısı olur, sistem değişir! 11 Temmuz 2019 | 7.702 Okunma AK Parti'den kopan iki yeni parti ne yapar? 10 Temmuz 2019 | 3.947 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar