Aksu, Çiçek ve Arınç

Abdülkadir Aksu, devletin en önemli bankalarından birinin başına geçti. Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Bülent Arınç aynı...

Abdülkadir Aksu, devletin en önemli bankalarından birinin başına geçti. Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Bülent Arınç aynı şekilde... Erdoğan “karşına alacağına yanına al” stratejisini ilk kez uygulamıyor.

Geçmişte farklı siyasi partilerde muhalefet yapan Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş gibi isimleri kendi cephesine aldı. Görev verdi, yetki verdi. Kurmay takımına aldı. Ve sonuç çok başarılı oldu.

Şimdi tam da bu yeni parti kurulma söylentilerinin ortasında AK Parti’nin akil ve teşkilat üzerinde tesirli isimlerini yeniden yanına alma hamlesi siyasi olarak akıllıca bir hamledir.

Kaldı ki şunu da söyleyeyim, fikirlerine katılırsınız, katılmazsınız o ayrı ama hem Aksu hem Çiçek hem de Arınç kitabın ortasından konuşan kimseye eyvallahı olmayan siyasetçilerdir.

Kafalarını kesseniz doğru bildiklerini söylerler. Geçmişte hataları-sevapları olabilir. Ama böyle adamların aklının devlet yönetiminde olması iyidir.

O da bir şey mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İbretlik bir deprem hikâyesi okumaya hazır mısınız? 26 Ocak 2020 | 1.585 Okunma Sağlık Bakanı'na grip salgının sordum! 25 Ocak 2020 | 2.803 Okunma Akıl sağlığımızın yerinde olmadığını gösteren bir haber daha! 24 Ocak 2020 | 3.758 Okunma Dünya, Suudi Prens'in babasının çiftliği mi? 23 Ocak 2020 | 3.581 Okunma Kimin fikriyse Allah razı olsun! 22 Ocak 2020 | 4.525 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar