50 yıldır aynı hata yapılıyor!

Nedir o hata? Eğitimi, siyasi-ideolojik tartışmalara, bilek güreşine kurban etmek. Sadece AK Parti iktidarı döneminde 17 yılda 15 kez değişen bir eğitim sisteminden bahsediyoruz. Şimdi yeniden bir sistem değişikliğine gidiliyor...

Değişik üzerine yapılan tartışmalar, eleştiriler yine siyasi-ideolojik çerçeveden dışarı çıkmıyor. Oysa teknoloji öyle bir noktaya geldi ki; artık eğitimde yeni bir paradigma var. Bildiğimiz her şeyi unutup sıfırdan başlamak zorundayız. Türkiye’deki tartışmaların bu yeni paradigmada hiçbir karşılığı yok.

KODLAMA BİLMEYEN ÇOCUK CAHİL SAYILACAK!

Çocuklara hazırladığımız dünya değişti, hayat değişti ama okullar aynı kaldı. 21’inci yüzyılda her şey “akıllı”, birbiriyle konuşuyor! Kodlama bilmeyen bir çocuk bu yeni dünyada okuma-yazma bilmiyormuşçasına “cahil” kabul edilecek.

Zannediliyor ki; çocuk okulda gördüğü dersle kimliğini inşa ediyor. O devir artık bitti! Türkiye’deki güncel tartışmadan örnek verelim: Din dersi zorunlu mu? Din dersini zorunlu tuttun diye dindar olmuyor çocuk ya da kaldırdığında dinsiz... Bu içerik tartışmalarının hepsi siyasi-ideolojik tartışmalar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özel hayat üzerinden 'siyaset' yapan aşağılıktır! 23 Haziran 2019 | 4.410 Okunma Saçmalığa bak 21 Haziran 2019 | 4.039 Okunma BM, Suudi Arabistan'ı katil ilan etti! 20 Haziran 2019 | 2.925 Okunma Bu ülkede bir tartışma programı kimsenin oyunu değiştirmez... 19 Haziran 2019 | 2.237 Okunma Ne olur bayram kabusa dönmesin 02 Haziran 2019 | 1.773 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar