1915'te gerçekten ne olduğunu önce kendimiz öğrenmeliyiz!

24 Nisan... Ermeni Soykırımı'nı Anma Günü... Her yıl olduğu gibi bu yılda gündemde geniş yer alacak sözde Ermeni Soykırımı... Sonuna kadar haklı olduğumuz bir davada sesimizi duyuramayışımız... Bu konuda Candaş Tolga Işık diyor ki "Türkiye, 1915 olaylarıyla ilgili planlı bir eğitim ve iletişim kampanyası başlatmalı. Yıllara yayılan... Uzun vadeli"

Bu seneki 24 Nisan gündemimiz belli oldu: İtalya’yı kınıyoruz, Fransa’yı kınıyoruz... Sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili tavrımız her yıl aynı: ABD Başkanı “soykırım” demesin, Kongre’den gol yemeyelim. Şu nisan ayı geçsin de... Nasıl olsa mayısta kimse bunu konuşmaz. Oysa Türkiye’nin en haklı, özellikle AK Parti iktidarı dönemi atılan adımlarla en güçlü olduğu konulardan biriydi sözde Ermeni soykırımı iddiaları. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Ermenistan’a uluslararası kamuoyunun önünde çıkıp dedi ki “Gelin siz de açın arşivlerinizi, biz de açalım. Türk ya da Ermeni tarihçiler değil, bağımsız başka tarihçiler gelsin, otursun, incelesin, karar versin. İkimiz de razı olalım sonuca...” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Acilen uluslararası kamuoyu desteği yaratmalıyız 13 Ekim 2019 | 2.803 Okunma Türkiye sizin için dünyayı karşısına aldı! 12 Ekim 2019 | 4.128 Okunma Etnik temizliği Filistin halkına sorun anlatsınlar! 11 Ekim 2019 | 2.815 Okunma Türkiye harekatı durdursun ama siz hiçbir şey yapmayın!!! 10 Ekim 2019 | 3.088 Okunma Bu oyunu bozmanın tek yolu var! 09 Ekim 2019 | 2.796 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar