YSK suç işlemeye devam ediyor

ANALİZ Her şey iyi gidiyordu. YSK, büyük uğraşlar sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmeyi başarmıştı...

Önce AKP’nin “Birleştirme tutanakları kaydırıldı” iddiası fos çıkmıştı.
Ardından gelen “Geçersiz oylar aslında geçersiz değil, yeniden sayılsın” talebi de yerine getirilmiş ama o da istenen sonuca varılmasına yardımcı olmamıştı.
Bu kez “Seçmen taşındı” iddiası atılmıştı ortaya.
O da olmamıştı.
Bazı ilçelerde oyların tümü saydırıldı, YSK buna bile razı geldi, yine başarı sağlanamadı.
Sonunda belli ki, YSK kendini attı ortaya. Partiyi arayıp “Kardeşim biz sandık kurullarını oluştururken yasalara uymadık. Bari onu bahane edin de seçimi iptal edebilelim” dedi.
AKP bu kez “19 bin sandık kurulu başkanı usulsüz atandı” diye itiraz etti.
Gerçi bu bilgiye kendi başına ulaşması mümkün değildi.
Çünkü sandık kurullarının listeleri partilere verilmiyordu.
Ama dedim ya, zaten talep büyük ihtimalle YSK’dan geldi, iktidar devlet gücünü kullanarak “yersen” dedi ve YSK seçimi iptal edebildi sonunda.
Muhtemelen her şey hakka ve hukuka aykırı olduğu halde YSK üyeleri rahatlamıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Valla Erdoğan hakikaten çok doğru bir noktaya temas etti 20 Mayıs 2019 | 2.559 Okunma En yaşlıdan en genç 19 Mayıs mesajı “Tek adamlıktan hemen vazgeçilmeli” 19 Mayıs 2019 | 875 Okunma Şu Binali Yıldırım korkmayıp İmamoğlu’nun karşısına çıksa da halk kime oy vereceğini iyice görse 18 Mayıs 2019 | 1.178 Okunma YSK suç işlemeye devam ediyor 16 Mayıs 2019 | 2.116 Okunma Oylar çalındı öyle mi? Gözüme baka baka söyleyebilir misiniz? 15 Mayıs 2019 | 2.283 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar