Yoksa en iyisi CHP’den hiç söz etmemek mi?

ANALİZ Birkaç gündür canım çok sıkılıyor. Çünkü yandaş medyada çıkan “CHP’li belediyelerde eş dost akraba kayırmacılığı” haberleri üzerine yaptığımız eleştiriler, CHP’de çok farklı tepkilere neden oldu.

Konu aslında basit.
AKP’liler ve yandaş yalakaları, 17 yıldır iktidarda eş dost akraba kayırmacılığı yapıyor.
“Bizden olan olmayan” ayırımı ile hiçbir ahlaki kural tanımadan her türlü adaletsizlik adeta diz boyu.
Liyakatını kimsenin sorgulamadığı bir damat, Hazine’nin anahtarını elinde tutuyor, yaptığı bütün hataların bedelini bu millet ödüyor.
Şimdi muhalefet ayağa kalktı ve AKP’nin kale gibi gördüğü yerleri bile kazandı ya, AKP’liler ve tetikçileri rezil bir kampanyaya başladı.

Birkaç yerde CHP’li belediye başkanlarının bazı makamlara yakınlarını getirmesini dile dolayarak müthiş bir yıpratma kampanyasına başladı.
Bunun üzerine aralarında benim de olduğum bazı iktidar muhalifi gazeteciler, CHP’yi uyaran yazılar yazdık ve ekranlarda söyledik.
Uyarının özü şuydu: Elbette liyakate önem verdikten sonra önemli makamlara getirilenlerin kim olduğuna bakılmaz, bakılmamalı.
Ancak millet, AKP’nin yıllardır süren usulsüzlüklerine, adam kayırmacılığına, milleti kamplara bölmesine tepki olarak muhalefeti destekledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.348 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.397 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.627 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.721 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.628 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar