Yaşasın; Amerika bizi seviyor buzlar eridi, yaptırım da yok

ANALİZ Bazen ister istemez “Ben size dememiş miydim” demekten çekinmiyorum. Dünkü yazımda ne dedim;

“Hiç kuşkum yok ki, yandaş tetikçi medya gazeteler bugün zafer, destan başlıklarıyla çıkmış olacaklar. Televizyonlarından belli bu zaten. Nedeni basit. Çünkü Trump, Japonya’daki görüşmeden sonra Erdoğan’ı övdü, Türkiye’yi sevdiğini söyledi. S-400’ler konusunda haklı olduğumuzu söyledi.”
Baktınız mı dünkü yandaş gazetelere.
Neredeyse hepsi ortak başlıklarla çıkmıştı;
“Yaptırım yok”
“Buzlar eridi”
Yandaş medya hep böyle yapıyor.
Hesapta hepsi Amerika’dan nefret ediyor. Amerika’nın en büyük düşman olduğuna, Erdoğan’ı devirmek isteyen dış güçlerin başını çektiğine inanıyor.
Ama velev ki Erdoğan, Amerikan Başkanı’yla telefonda konuşsun, bir toplantıda yüz yüze gelsin, Amerikan Başkanı, Erdoğan’ın sırtını sıvazlasın, bir süre görüşme yapıp övgüyle söz etsin; hepsinin adeta dizlerinin bağı çözülüyor, sevinçten havalara uçuyorlar.
Her nasılsa 15 Temmuz’u unutuyorlar örneğin.
O darbenin! arkasında Amerika yok muydu?
251 kişi o gece Amerika yüzünden can vermemiş miydi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.348 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.397 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.627 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.721 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.628 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum