Yaşasın; Amerika bizi seviyor buzlar eridi, yaptırım da yok

ANALİZ Bazen ister istemez “Ben size dememiş miydim” demekten çekinmiyorum. Dünkü yazımda ne dedim;

“Hiç kuşkum yok ki, yandaş tetikçi medya gazeteler bugün zafer, destan başlıklarıyla çıkmış olacaklar. Televizyonlarından belli bu zaten. Nedeni basit. Çünkü Trump, Japonya’daki görüşmeden sonra Erdoğan’ı övdü, Türkiye’yi sevdiğini söyledi. S-400’ler konusunda haklı olduğumuzu söyledi.”
Baktınız mı dünkü yandaş gazetelere.
Neredeyse hepsi ortak başlıklarla çıkmıştı;
“Yaptırım yok”
“Buzlar eridi”
Yandaş medya hep böyle yapıyor.
Hesapta hepsi Amerika’dan nefret ediyor. Amerika’nın en büyük düşman olduğuna, Erdoğan’ı devirmek isteyen dış güçlerin başını çektiğine inanıyor.
Ama velev ki Erdoğan, Amerikan Başkanı’yla telefonda konuşsun, bir toplantıda yüz yüze gelsin, Amerikan Başkanı, Erdoğan’ın sırtını sıvazlasın, bir süre görüşme yapıp övgüyle söz etsin; hepsinin adeta dizlerinin bağı çözülüyor, sevinçten havalara uçuyorlar.
Her nasılsa 15 Temmuz’u unutuyorlar örneğin.
O darbenin! arkasında Amerika yok muydu?
251 kişi o gece Amerika yüzünden can vermemiş miydi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.606 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.865 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum