Yandaş yandaşı ifşa edince kavga çıktı

ACAİP YAZILAR Medyanın yüzde 95’i iktidarın daha doğrusu sarayın kontrolünde. Bir iki gazete ve iki üç televizyon dışındaki medya kuruluşlarında iktidar aleyhine olabilecek hiçbir şeyin yayınlanması mümkün değil...

Bu medyada çalışanların bir bölümü gerçek görüşleri ne olursa olsun bunu kamuoyu önünde dile getirme hakkına sahip değil.
Çünkü buna kalkışan anında kapının önüne konuluyor.
Durum böyle olunca, gerçek fikrini asla ortaya koyamayan ama bu medyada, özellikle de kamuoyu önünde görünen herkesin “yandaş, yalaka, tetikçi” sıfatını hak etmesi kaçınılmaz.
Doğal olarak bu medyada çalışan herkes bunu biliyor.
Bir kısmı ise aslında rahatsız.
Gerçek fikrini asla söyleyemediği halde saray tarafından cezalandırılmayanlar bazı tavır ve davranışlarının arkasına sığınarak “ben tarafsızım, gerektiğinde fikrimi söylerim, kimseden korkmam” türü çıkışlar yapıyorlar.
Aynı sayfada iktidara bir iyi bir kötü gönderme yaparak kendilerini kurtardıklarını sanıyorlar.
Oysa gerçek bu değil ve bunu herkes biliyor.
Kimse kendine bahane aramasın.
Bu medyada çalışan herkes yandaştır.
Değilse çıksın açıklasın, başına geleceği peşinen kabullensin ve “ekmek parası” ucuzluğunun arkasına sığınmasın.
Bu konuda yaşanan son medya kavgası çok ibretlik.
Yandaşların en önde gidenlerinden, parmak salladığı hemen herkesi işinden attıran, saray adına medya raconu kesen Cem Küçük kendini “çok farklı konumda” gören ve herkesin de böyle düşündüğünü sanan Ahmet Hakan’ı bir kalemde harcayıverdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.615 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.868 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar