Washington için sarayın iki adamı birden yarışta

DEDİKODU Başta damat Berat Albayrak olmak üzere pek çok bakanın değişeceğine ilişkin dünkü yazım hayli ilgi gördü. Birçok internet sitesi, gazeteler ve televizyonlar alıntı yaptılar.

Birçok arayan da oldu.
Tabii nezaketsizlikten değil ama lafa nasıl gireceklerini bilmediklerinden olacak, “Doğru mu bu yazdıkların?” diye sordular genellikle.
Doğru olmadığına inansam niye yazayım?
Gerçi hükümet değişikliği ile ilgili ilk kez dedikodu çıkmıyor ama çoğunda ya Erdoğan son dakikada vazgeçti ya da duyulmasından rahatsızlık duyarak, “Birileri istiyor diye hükümet değiştirecek halim yok” diyerek erteledi.

Ancak bu kez dedikodular çok büyüdü. Aslına bakarsanız saraya yakın gazeteciler de bakanların değişeceğini yazıyorlar da sızıntı üstlerine kalmasın diye kenarından dolaşmayı tercih ediyorlar.
Dünkü yazıdan sonra durumu AKP cephesinden doğrulayan da pek çok görüşme yaptım.
Bir kere herkes şunda hemfikir; “Bakanların dışarıdan getirilmesi, örgütten kopuk olmaları, parti içinde sıkıntı yaratıyor. AKP’liler ulaşabilecekleri ve kendilerine yakın buldukları kişilerin bakan olmasını istiyor.”
Son kamuoyu araştırmalarına bakan Erdoğan’ın da partideki erime nedeniyle bu görüşe artık soğuk bakmadığı söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoksa şu S-400’leri artık almıyormuş muyuzmuş? 15 Eylül 2019 | 3.829 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun istifası davulcu yellenmesi olur ancak 14 Eylül 2019 | 5.300 Okunma Devlet sırrıysa şimdi niye açıklandı değilse gazeteciler niye hapse girdi? 12 Eylül 2019 | 4.317 Okunma Washington için sarayın iki adamı birden yarışta 11 Eylül 2019 | 7.190 Okunma Damat ve 6 bakan gidiyor, Soylu şimdilik beklemede 10 Eylül 2019 | 22.189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar