Washington için sarayın iki adamı birden yarışta

DEDİKODU Başta damat Berat Albayrak olmak üzere pek çok bakanın değişeceğine ilişkin dünkü yazım hayli ilgi gördü. Birçok internet sitesi, gazeteler ve televizyonlar alıntı yaptılar.

Birçok arayan da oldu.
Tabii nezaketsizlikten değil ama lafa nasıl gireceklerini bilmediklerinden olacak, “Doğru mu bu yazdıkların?” diye sordular genellikle.
Doğru olmadığına inansam niye yazayım?
Gerçi hükümet değişikliği ile ilgili ilk kez dedikodu çıkmıyor ama çoğunda ya Erdoğan son dakikada vazgeçti ya da duyulmasından rahatsızlık duyarak, “Birileri istiyor diye hükümet değiştirecek halim yok” diyerek erteledi.

Ancak bu kez dedikodular çok büyüdü. Aslına bakarsanız saraya yakın gazeteciler de bakanların değişeceğini yazıyorlar da sızıntı üstlerine kalmasın diye kenarından dolaşmayı tercih ediyorlar.
Dünkü yazıdan sonra durumu AKP cephesinden doğrulayan da pek çok görüşme yaptım.
Bir kere herkes şunda hemfikir; “Bakanların dışarıdan getirilmesi, örgütten kopuk olmaları, parti içinde sıkıntı yaratıyor. AKP’liler ulaşabilecekleri ve kendilerine yakın buldukları kişilerin bakan olmasını istiyor.”
Son kamuoyu araştırmalarına bakan Erdoğan’ın da partideki erime nedeniyle bu görüşe artık soğuk bakmadığı söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.426 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.407 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.640 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.733 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar