Üretimine ortak olduğumuz uçaklar meğer çok kötüymüş

YENİ ÖĞRENDİM Amerika ile sorunlarımızın bugün bitmesi ya da yoluna koyulması olasılığının yüksek olduğunu söylüyor yandaş medya.

Muhtemelen siz bu yazıyı okurken Trump-Erdoğan görüşmesi yapılmış bitmiş olacak.
Yandaş medya, Erdoğan’ın bu görüşmeden çok umutlu olduğunu söylüyordu birkaç gündür.
Saraya yakın gazeteciler, Erdoğan’ın Trump’la olan şahsi yakınlığına güvendiğini, bu nedenle de S-400 konusundaki sıkıntının aşılacağını düşündüğünü ileri sürüyor.
Tabii yine de bir “kaçış kapısı” aralıyorlar.
Diyorlar ki “Erdoğan Trump’ın kendisini anladığına inanıyor ama karşımızda tek bir Amerika yok. Askerler ve dışişleri yine de baskıyı sürdürebilir.”
Yani işin aslı şu ki beklentinin çok yükseltilmesine rağmen bu görüşmeden iktidarı mutlu edecek bir haber çıkmayabilir.
Anlaşıldığı kadarıyla Amerika’nın S-400 baskısına Erdoğan, F-35 projesinden atılmamız halinde mahkemeye gitmeyi bir koz olarak kullanmayı düşünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.615 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.868 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar