Türkiye tefecilerin elinde mi?

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER Bayram tatilinde Ankara’dan gelen, sarayda da iyi kaynakları olan bir dostumla beraberdik. İki gün kaldı İstanbul’da, hayli uzun iki sohbet yaptık. Siyasetten elbette çok şey konuştuk.

Saray kaynaklı duyduğum bazı şeylere çok şaşırdım.
Önümüzdeki günlerde yeri geldikçe sizlerle de paylaşırım elbette.
Bugün Ankaralı dostumun ekonomi ile ilgili söylediklerini sizlere aktarmak istiyorum.
Duyduklarım hiç hoş değil, hatta öyle ki; “Ne hallere düşmüşüz, buradan nasıl çıkacağız?” dedirtecek cinsten şeyler bunlar.
Dostum, “Türkiye’yi sonunda tefecilerin de eline düşürdüler” dedi.
İşin özeti şu: Sistem çok sıkıştı. Borç ödeme konusunda çok büyük zorluklar çekiliyor. Borçlanmayı ise artık beceremiyoruz. Bu nedenle uluslararası tefeciler devreye girdi.
Kimdir bu tefeciler, bunlardan ne kadar para alıyoruz?
Dostumun anlattığına göre, merkezi Londra’da olan büyük sermaye sahipleri, Türkiye’nin anlık finansmanını sağlamak üzere çok yüksek faizler uygulamaya başlamışlar.
İktidar, başka çaresi kalmadığı için bu çok yüksek faizli ve aynı oranda kısa vadeli paraları almaya başlamış.
Ağustos ayının kurtarılması şu an mümkün görünüyormuş ama eylül-ekim aylarında Türkiye’yi bir facianın beklediği söyleniyormuş..
.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.348 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.397 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.627 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.721 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.628 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar