Türkiye tefecilerin elinde mi?

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER Bayram tatilinde Ankara’dan gelen, sarayda da iyi kaynakları olan bir dostumla beraberdik. İki gün kaldı İstanbul’da, hayli uzun iki sohbet yaptık. Siyasetten elbette çok şey konuştuk.

Saray kaynaklı duyduğum bazı şeylere çok şaşırdım.
Önümüzdeki günlerde yeri geldikçe sizlerle de paylaşırım elbette.
Bugün Ankaralı dostumun ekonomi ile ilgili söylediklerini sizlere aktarmak istiyorum.
Duyduklarım hiç hoş değil, hatta öyle ki; “Ne hallere düşmüşüz, buradan nasıl çıkacağız?” dedirtecek cinsten şeyler bunlar.
Dostum, “Türkiye’yi sonunda tefecilerin de eline düşürdüler” dedi.
İşin özeti şu: Sistem çok sıkıştı. Borç ödeme konusunda çok büyük zorluklar çekiliyor. Borçlanmayı ise artık beceremiyoruz. Bu nedenle uluslararası tefeciler devreye girdi.
Kimdir bu tefeciler, bunlardan ne kadar para alıyoruz?
Dostumun anlattığına göre, merkezi Londra’da olan büyük sermaye sahipleri, Türkiye’nin anlık finansmanını sağlamak üzere çok yüksek faizler uygulamaya başlamışlar.
İktidar, başka çaresi kalmadığı için bu çok yüksek faizli ve aynı oranda kısa vadeli paraları almaya başlamış.
Ağustos ayının kurtarılması şu an mümkün görünüyormuş ama eylül-ekim aylarında Türkiye’yi bir facianın beklediği söyleniyormuş..
.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzninizle 24 Ağustos 2019 | 92 Okunma Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.656 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.878 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.502 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar