Poşetler konusunda espri yapmıştım meğer gerçekmiş

DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEYLER Hafta başında “Poşetleri 25 kuruş yapmayacaktınız” başlıklı yazımda market alışverişlerinden sonra aldıklarımızı doldurduğumuz naylon poşetlerin paralı olmasının seçim sonuçlarını etkilediğini yazmıştım.

Aslında “acayip yazılar” vinyeti kullandığım yazı yarı ironik, esprili bir yazıydı.
Sosyal medyada “O poşetlerden alınan paradan bile götürdünüz, size oy moy yok ” ifadelerini  görünce ben de bunu kendi köşe yazıma dönüştürmüştüm.
Ancak hafta sonuna doğru GENAR’ın poşetlerle ilgili araştırması önüme gelince ağzım bir karış açık kaldı.
Çünkü GENAR’ın İstanbul genelinde yaptığı araştırmaya göre yılbaşında yürürlüğe giren ücretli poşet uygulamasının toplumu ikiye böldüğü görülüyor.
Araştırmaya göre halkın yüzde 52.5’i bu uygulamanın kalkması gerektiğini savunurken yüzde 9.5’i uygulamanın İstanbul seçimlerinde siyasi tercihini etkilediğini söyleyecek kadar tepkili.
Düşünebiliyor musunuz halkın yüzde 10’una yakın bölümü “Sırf bu bile bu kez AKP ‘ye oy vermememe neden oldu” demiş.
İşin garibi, “Poşetlerin paralı olması nedeniyle oy tercihimi değiştirdim” diyenlerin oranı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkla neredeyse aynı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kısa bir tatil için sizden izin istiyorum 09 Temmuz 2019 | 370 Okunma Arınç daha ilk günden yüksek maaşı hak etti 08 Temmuz 2019 | 3.341 Okunma Poşetler konusunda espri yapmıştım meğer gerçekmiş 07 Temmuz 2019 | 2.025 Okunma Vay vay vay, o vakıfta meğer kimler varmış! 06 Temmuz 2019 | 3.452 Okunma İmamoğlu... Başarı onun olacak başarısızlık CHP’ye mal edilecek 04 Temmuz 2019 | 1.776 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar