“Paha”nın ne olduğunu da açıklayın

Bİ SORALIM BAKALIM Artık gerçekten çok sıkıldım. Başta saray olmak üzere, iktidar sözcülerinin ikide bir “Şöyle yaparız, böyle yaparız” diyerek dünyaya kafa tutuyor gibi görünmelerinden artık gına geldi.

Uçağımızı düşürüyor, “Sabrımızı taşırmayın” diyoruz.
PYD’ye 5 bin TIR silah ve mühimmat gönderiyorlar, “Gelmeyeyim oraya kırmayayım ayağını” diyoruz.
Amerika Başkanı “Kürtlere dokunmayın ekonominizi mahvederim” diyor yelkenleri indiriyoruz, sonra ilk fırsatta tekrar efelenmeye kalkıyoruz.
Bunun gibi daha sayısız örnek bulursunuz.
İktidarın artık bu emme basma tulumba gibi tavrının sadece içerdeki AKP tabanını etkilemek için olduğu konusunda hiçbir kuşku kalmadı.
Şimdi gündemde yine Fırat’ın doğusu var.
AKP Genel Başkanı, ağustos ayı içinde buraya girileceğini söyledi önceki gün.
Dışişleri için görevlendirdiği Mevlüt Çavuşoğlu da Erdoğan’ın sözlerini tamamladı.
Dedi ki; “Nasıl Afrin’den temizlendiyse, nasıl Cerablus’tan DEAŞ’lılar temizlendiyse; Fırat’ın doğusundan da YPG, PKK’yı temizleyeceğiz.”
Çok güzel, içimize su serpiliyor değil mi?
Çavuşoğlu, ardından daha da sert sözler söyledi.
“Fırat’ın doğusu ne pahasına olursa olsun temizlenecektir. Burada kararlılığımızda hiçbir şekilde değişiklik yoktur” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 3.765 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.477 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.179 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.138 Okunma Kuzey Otoyolu’nu ucuzlatın İstanbul trafiği rahatlasın 17 Ağustos 2019 | 3.786 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar