Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun!

ACAİP YAZILAR Amerikan medyasının dünkü manşetlerini İsrail’in sınır kapısından içeri sokmadığı iki Müslüman Amerikan milletvekili süslüyordu.

Ayrıca Trump’ın yaptığı açıklamalar yüzünden borsanın çakılması, ticaret hacmindeki düşüşler de medyanın önemli haberleri arasındaydı.
Elbette Trump’ın yüzbilmemkaçbininci  kez yalan söylemesi de önemli konulardan biriydi.
Tabii Amerika basını özgür olmayınca, kendi devletini düşünmeyince, hukuk ve demokrasiden nasibini almayınca böyle oluyor.
Oysa Amerikan medyası da AKP iktidarı tarafından oluşturulan “Yeni Türkiye Medyası” gibi olsaydı manşetleri daha farklı olacaktı.
Örneğin Amerikalı gazeteciler Trump’ın yalanlarını değil Amerikan askerinin Türkiye destanını manşetlere çıkarırdı o zaman.
Öyle ya koskoca süper güç Türkiye Amerika’yı tehdit etmiş, “gelmeyeyim oraya” diye bağırıp çağırmış, “sabrımızı taşırma Amerika falan dinlemem dalarım Fırat’ın doğusuna” demiş, ama Amerika’nın kararlı ve dik durup eğilmeyen başkanı Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna girmesini beklemeden Türkiye’ye girivermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.437 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.410 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.646 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.741 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar