Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun!

ACAİP YAZILAR Amerikan medyasının dünkü manşetlerini İsrail’in sınır kapısından içeri sokmadığı iki Müslüman Amerikan milletvekili süslüyordu.

Ayrıca Trump’ın yaptığı açıklamalar yüzünden borsanın çakılması, ticaret hacmindeki düşüşler de medyanın önemli haberleri arasındaydı.
Elbette Trump’ın yüzbilmemkaçbininci  kez yalan söylemesi de önemli konulardan biriydi.
Tabii Amerika basını özgür olmayınca, kendi devletini düşünmeyince, hukuk ve demokrasiden nasibini almayınca böyle oluyor.
Oysa Amerikan medyası da AKP iktidarı tarafından oluşturulan “Yeni Türkiye Medyası” gibi olsaydı manşetleri daha farklı olacaktı.
Örneğin Amerikalı gazeteciler Trump’ın yalanlarını değil Amerikan askerinin Türkiye destanını manşetlere çıkarırdı o zaman.
Öyle ya koskoca süper güç Türkiye Amerika’yı tehdit etmiş, “gelmeyeyim oraya” diye bağırıp çağırmış, “sabrımızı taşırma Amerika falan dinlemem dalarım Fırat’ın doğusuna” demiş, ama Amerika’nın kararlı ve dik durup eğilmeyen başkanı Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna girmesini beklemeden Türkiye’ye girivermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O kadın yazar, belediyede çalışmaya devam ediyor 21 Eylül 2019 | 4.085 Okunma O kadın yazar, belediyeden istifa etti mi ya da işten çıkarıldı mı? 19 Eylül 2019 | 7.532 Okunma Yine mi baskın seçim geliyor? 18 Eylül 2019 | 11.299 Okunma Keşke manşetlerimiz her gün böyle haberlerle dolup taşsa! 17 Eylül 2019 | 4.614 Okunma Lüks ve israfta plaka oyunu 16 Eylül 2019 | 5.153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar