O kadın yazar, belediyede çalışmaya devam ediyor

YENİ ÖĞRENDİM Perşembe günü, “O kadın yazar belediyeden istifa etti mi ya da işten çıkarıldı mı?” başlıklı bir yazı yazmıştım hatırlarsanız.

Özeti şuydu; Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurmuştu. Albayrak yazdığı yazının köşesine konmadığını belirterek yazısını da paylaşmıştı.

Yazının konusu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın çokluğuna yönelik eleştiriydi.

Bu gerekçe ile istifa etmesinden sonra yandaş yazarlardan Ersoy Dede, “Özlem Albayrak’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını, işten atılacağı için endişe ettiğini ama bunun gerçekleşmediğini” belirttikten sonra “Kendisi istifa etmezse hakkında dedikodu çıkabileceğini” söylemişti.

‘Pelikancılar’ın şefi olarak da bilinen Hilal Kaplan ise attığı bir tweetle Özlem Albayrak’ın BİMTAŞ’ta çalıştığını, belediye parasıyla Amerika’da dil eğitimine bile gittiğini ileri sürmüştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.427 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.407 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.640 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.733 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar