Ne oldu şu “10 bin kilometre” edebiyatına

Bİ SORALIM BAKALIM İktidar cephesinde ve yandaş tetikçilerde bir rahatlama var son günlerde. Bayramdan sonra “Fırat’ın doğusuna girileceği” yönünde açıklamalar yapılmış ve toplumun heyecanı artırılmıştı.

Sonra birden Amerika tekrar devreye girdi.
“Barış Koridoru” oluşturulacağını söyledi.
Buranın kontrolünü de Amerika ile birlikte kurulacak bir karargâhta birlikte yürüteceğimiz açıklandı.
Bütün kötülüklerin anası, 15 Temmuz’un baş faili, dolar ve faiz lobisinin başı, Türkiye’nin en büyük düşmanı, Erdoğan’ı kıskanan Amerika gitti yerine tekrar “Dost ve müttefik Amerika” geliverdi.
İktidarın fıtratında bu olduğu için aslında çok alıştık da insan yine de sormadan edemiyor.
Yandaş tetikçi medyada bir tür destan gibi sunulan bu son gelişmeleri ibretle izlerken aklıma Tayyip Erdoğan’ın bir buçuk yıl önce kendi partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.416 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.485 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.181 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.139 Okunma Kuzey Otoyolu’nu ucuzlatın İstanbul trafiği rahatlasın 17 Ağustos 2019 | 3.786 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum