Ne oldu da Adnan Hoca’ya dokunma cesareti gösterildi?

ŞAŞIRDIMAslında kutlamak gerek. Bugüne kadar hiçbir iktidar Adnan Hoca’ya dokunma cesareti gösterememişti. İlk kez Erdoğan iktidarı sırasında Adnan Hoca’ya müritlerine bir operasyon düzenlendi. Gerçi Adnan...

ŞAŞIRDIM

Aslında kutlamak gerek. Bugüne kadar hiçbir iktidar Adnan Hoca’ya dokunma cesareti gösterememişti.
İlk kez Erdoğan iktidarı sırasında Adnan Hoca’ya müritlerine bir operasyon düzenlendi.
Gerçi Adnan Hoca gözaltına alınırken “Bundan Tayyip Bey’in haberi yoktur” dedi.
Türkiye’nin tapusunu alan kişinin böyle bir operasyondan haberinin olmaması herhalde düşünülemez bile.
Tabii yoksa o da başka bir facia. Yapanın hali çok fena olur çünkü.
Adnan Hoca’ya 19 yıl önce bir operasyon yapılmıştı. Ama yapanların da canına okunmuştu. Operasyonu yöneten Adil Serdar Saçan ve ekibi “işkence suçlaması” ile yargılanırken Saçan daha sonra da Ergenekon davası nedeniyle tutuklanmıştı.
80’li yıllarda hakkında soruşturma açılan Adnan Oktar hapse girmek yerine Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmüş ve serbest bırakılmıştı.
90’lı yıllarda ise Mehmet Ağar- Celal Adan marifetiyle bazı Adnan Hocacılara fena bir dayak atılmıştı. Hepsi bu. Yapanların canı daha çok yandı yani.
Bu kez operasyondan bir şey çıkar mı?
Erdoğan belli ki Oktar’ın yaptığı bir şeye fena bozulmuş. Bu durumda sanıyorum Adnan Hoca bu kez kurtulamaz.
Ama asıl tahminim bu operasyonun Adnan Hoca’dan taşarak başka yerlere de sirayet etme olasılığının yüksek olduğudur.
Yakında Adnan Hoca ve kedicikleriyle bağlantılı kimi önemli zenginlerin, bazı ünlü isimlerin de başı derde girerse sürpriz olmaz gibi geliyor bana.

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “terbiyesiz” derse bir şey yok; aynısını Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a derse Cumhurbaşkanı’na hakaret etmiş oluyor 19 Mart 2019 | 6.728 Okunma Hani terörün reklamını yapmayacaktık 18 Mart 2019 | 7.505 Okunma Vah zavallı yetmezci vaaaaah 17 Mart 2019 | 5.518 Okunma Yoksa ilk yerli yolcu uçağımız aslında bir uzay gemisi miydi? 16 Mart 2019 | 5.276 Okunma Güneydoğu kentleri kendilerini şimdiden kayyuma alıştırsın! 14 Mart 2019 | 7.047 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar