Muhalefete ciddi uyarı; 1- 18 yaş bir tuzak olabilir 2- Dışarıdan polis gelebilir

ÖNERİ İstanbul’da seçim kararı alınmasıyla birlikte kafama takılan iki konuyu yazmak ve muhalefeti ciddi biçimde uyarmak istiyorum;

Yüksek Seçimi Kurulu, aynı zarftan çıkan dört pusuladan sadece birinde şaibe olduğu iddiası ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal edip yeni seçim tarihini açıklarken küçük bir ayrıntıyı eklemeyi de unutmadı.
YSK açıklamasına göre; seçim 23 Haziran’da olacak. Seçime aynı partiler ve adaylar girebilecek. Sandık kurulları yeniden oluşturulacak, seçmen listesi aynı olacak.
Küçük ayrıntı ise şu; seçmen kütüklerine 23 Haziran’da yaşı tutan yani 18’ini geçen yeni seçmenler eklenecek.
Buna kimse itiraz etmedi hatta “Doğrusu budur” bile dendi.
Ancak şunu belirtmeliyim; bu iktidarın “cinlik yapma” konusundaki becerisi yıllardır biliniyor. 18 yaş konusu, üzerinde durulmayacak bir ayrıntı gibi görünse de altında bir tuzak olabilir.
Bir ay içinde yaşı 18’i geçecek olan gençlerin seçmen kütüğüne eklenmesi, aslında “Seçime aynı seçmenlerle gidilecek” kararı ile çelişkilidir.
Ayrıca 23 Haziran’da yeni bir seçim yapılmayacak. 31 Mart’taki seçim tekrarlanacak. Bu nedenle yeni seçmenliğe hak kazanmış birine geçmişe dönüp oy kullandırmak olmaz.
Bu birincisi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ümmet başımıza çöktü 15 Ekim 2019 | 3.709 Okunma Enflasyona göre zam neden sadece çalışanlar için geçerli? 14 Ekim 2019 | 3.835 Okunma IŞİD’lileri hangi ülkeden geldiyse oraya gönderin 13 Ekim 2019 | 3.318 Okunma Erdoğan gitmesin, Trump gelsin 12 Ekim 2019 | 4.255 Okunma Muhalefetin de oy verdiği tezkereye göre hangi yabancı askerler Türkiye’ye gelecek? 10 Ekim 2019 | 4.357 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum