Muhalefete ciddi uyarı; 1- 18 yaş bir tuzak olabilir 2- Dışarıdan polis gelebilir

ÖNERİ İstanbul’da seçim kararı alınmasıyla birlikte kafama takılan iki konuyu yazmak ve muhalefeti ciddi biçimde uyarmak istiyorum;

Yüksek Seçimi Kurulu, aynı zarftan çıkan dört pusuladan sadece birinde şaibe olduğu iddiası ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal edip yeni seçim tarihini açıklarken küçük bir ayrıntıyı eklemeyi de unutmadı.
YSK açıklamasına göre; seçim 23 Haziran’da olacak. Seçime aynı partiler ve adaylar girebilecek. Sandık kurulları yeniden oluşturulacak, seçmen listesi aynı olacak.
Küçük ayrıntı ise şu; seçmen kütüklerine 23 Haziran’da yaşı tutan yani 18’ini geçen yeni seçmenler eklenecek.
Buna kimse itiraz etmedi hatta “Doğrusu budur” bile dendi.
Ancak şunu belirtmeliyim; bu iktidarın “cinlik yapma” konusundaki becerisi yıllardır biliniyor. 18 yaş konusu, üzerinde durulmayacak bir ayrıntı gibi görünse de altında bir tuzak olabilir.
Bir ay içinde yaşı 18’i geçecek olan gençlerin seçmen kütüğüne eklenmesi, aslında “Seçime aynı seçmenlerle gidilecek” kararı ile çelişkilidir.
Ayrıca 23 Haziran’da yeni bir seçim yapılmayacak. 31 Mart’taki seçim tekrarlanacak. Bu nedenle yeni seçmenliğe hak kazanmış birine geçmişe dönüp oy kullandırmak olmaz.
Bu birincisi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizim sarayımızda niye görkemli bir bayrak yok 26 Mayıs 2019 | 3.007 Okunma Başımıza bir de CAATSA çıkardılar 25 Mayıs 2019 | 1.149 Okunma Öyle bedavaya birlik beraberlik olmaz önce hukuk ve demokrasi geri gelmeli 23 Mayıs 2019 | 1.950 Okunma Bunlardan medet umuyorlar ama anında yakalanıyorlar 22 Mayıs 2019 | 1.440 Okunma Paranoya bazen iyidir 21 Mayıs 2019 | 1.522 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum