Maaşallah zeytinyağı gibi suyun üzerine çıkmakta çok mahirler

BUNU YAZMAK GEREK Önce Cumhurbaşkanı sıfatıyla Erdoğan, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin parti grubunda yaptığı konuşmada ‘Kürdistan’ demesi üzerine çok öfkelenmişti.

Erdoğan aynen şunları söylemişti; “Şimdi bu adam Kürt bile değil. ‘Kürdistan’ diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var, Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai, sen Kürdistan istiyorsan Irak’ın kuzeyinde var. Oraya defol, orada yaşa. Şimdi ben Kürt kardeşlerimize söylüyorum bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar.”
Sezai Temelli’nin Meclis televizyonundan da canlı olarak verilen bu konuşmasını yayınladığı için Tele1’e ceza verilmişti.
Çünkü Erdoğan’ın öfkesinden sonra RTÜK, ‘Kürdistan’ denilmesini suç olarak görmüş ve diğer partilerin olduğu gibi HDP’nin de grup toplantısını yayınlayan Tele1’i cezalandırmakta sakınca görmemişti.
Erdoğan’ın bu “Kürdistan öfkesinin” sesi henüz kulaklardan silinmemişken, İstanbul’a aday olarak atanan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da “Kürdistan” demesi bir anda herkesi şaşırttı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vahşete bir de böyle bakın 16 Haziran 2019 | 929 Okunma Erdoğan bir tweetle Meclis’i buruşturup çöpe atıverdi! 15 Haziran 2019 | 947 Okunma Şu diploma olayını bitirin artık 13 Haziran 2019 | 5.393 Okunma Ortaya yayın tuzaktır 12 Haziran 2019 | 3.160 Okunma Maaşallah zeytinyağı gibi suyun üzerine çıkmakta çok mahirler 11 Haziran 2019 | 1.634 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar