Kuzey Otoyolu’nu ucuzlatın İstanbul trafiği rahatlasın

ÖNERİ Kuzey Otoyolu açıldığından bu yana eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Nedeni basit. Çünkü bu otoyolu kullanmaya kalktığınızda dünyanın parasını ödüyorsunuz....

İş bununla da bitmiyor, bu yolu kullananlar ödediği gibi, hiç kullanmayanlar da aslında para ödüyor.
Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Mersin’e Türkiye’nin her yerinde yaşayanlar hiç farkında bile olmadan otoyolu yapan AKP’li müteahhitlerin cebine para akıtıyor.
Çünkü anlaşma böyleymiş.
AKP’li müteahhitler, köprü ve yolları yapmışlar, şimdi yaptıkları masrafı çıkarmak için çok yüksek geçiş ücretleri uyguluyorlarmış.

Ama bu da yetmediği için sayın iktidarımız hasılatın gereken zamanda toplanabilmesi için günlük araç geçiş garantisi vermiş.
Bunları biliyorsunuz zaten.
Bütün bunların üstüne bu otoyolun yapılması için bir de İstanbul’un kuzey ormanları feda edildi.
Günlerdir savaş verdiğimiz Kazdağları’nda kesilen ağaç sayısı 200 bini bulurken, Kuzey ormanlarından 2 milyona yakın ağaç kesildi, bunu da unutmayalım.
Artık yol yapıldığına, köprüler de kurulduğuna göre bari bunları İstanbul’un yararına da kullanalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O kadın yazar, belediyeden istifa etti mi ya da işten çıkarıldı mı? 19 Eylül 2019 | 7.526 Okunma Yine mi baskın seçim geliyor? 18 Eylül 2019 | 11.284 Okunma Keşke manşetlerimiz her gün böyle haberlerle dolup taşsa! 17 Eylül 2019 | 4.613 Okunma Lüks ve israfta plaka oyunu 16 Eylül 2019 | 5.145 Okunma Yoksa şu S-400’leri artık almıyormuş muyuzmuş? 15 Eylül 2019 | 4.117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar