Kesici uyardı; “Bu rakamlar, bu kış Türkiye’yi yakar, ona göre”

SORDUM ÖĞRENDİM Meclis tatile girmeden önce 11’inci Kalkınma Planı’nı kabul etti biliyorsunuz. Tabii bu nasıl plansa 5 yıl önceki hedeflere bile ulaşmıyor.

Gerçi AKP için fark etmiyor, çünkü kendi kitlesi nasıl olsa “bir önceki neymiş” diye merak etmediği gibi, biri gerçeği söylese bile zaten aldırmıyor.
Oysa kabul edilen kalkınma planı hem kendisi facia olduğu gibi, bir de ortaya konan hedefler AKP iktidarının başarısızlığının tescili ve itirafı niteliğinde.
Dün yazılarımı hazırlarken İlhan Kesici’nin art arda attığı tweetler dikkatimi çekti.
Kesici, geçen perşembe günü Meclis’te planla ilgili partisinin görüşlerini anlatırken, yaptığı konuşmayı herkesin anlayabileceği biçimde cümlelere dökerek Twitter’da paylaşmış.
Bunun üzerine İlhan Kesici’yi aradım.
Kesici, perşembe günü konuşmasını tamamlarken “İşte” demiş ve “Bu plana yansıyan rakamlar böyle. Ey milletvekilleri, duyduk duymadık demeyin, durum budur ve çok ciddi bir durumdur” diye devam etmiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.348 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.397 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.627 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.721 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.628 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar