Kesici uyardı; “Bu rakamlar, bu kış Türkiye’yi yakar, ona göre”

SORDUM ÖĞRENDİM Meclis tatile girmeden önce 11’inci Kalkınma Planı’nı kabul etti biliyorsunuz. Tabii bu nasıl plansa 5 yıl önceki hedeflere bile ulaşmıyor.

Gerçi AKP için fark etmiyor, çünkü kendi kitlesi nasıl olsa “bir önceki neymiş” diye merak etmediği gibi, biri gerçeği söylese bile zaten aldırmıyor.
Oysa kabul edilen kalkınma planı hem kendisi facia olduğu gibi, bir de ortaya konan hedefler AKP iktidarının başarısızlığının tescili ve itirafı niteliğinde.
Dün yazılarımı hazırlarken İlhan Kesici’nin art arda attığı tweetler dikkatimi çekti.
Kesici, geçen perşembe günü Meclis’te planla ilgili partisinin görüşlerini anlatırken, yaptığı konuşmayı herkesin anlayabileceği biçimde cümlelere dökerek Twitter’da paylaşmış.
Bunun üzerine İlhan Kesici’yi aradım.
Kesici, perşembe günü konuşmasını tamamlarken “İşte” demiş ve “Bu plana yansıyan rakamlar böyle. Ey milletvekilleri, duyduk duymadık demeyin, durum budur ve çok ciddi bir durumdur” diye devam etmiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.606 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.865 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar