İstanbul Belediyesi’nde devletin bütün birimlerini ayağa kaldıracak ne tür gizli bilgiler olabilir acaba?

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER Hatırlayacaksınız, Ekrem İmamoğlu 31 Mart seçimlerini kazandığı halde yenilgiyi hazmedemeyen saray, seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.

Ancak seçimlerin yenilenmesi kararı alınıncaya kadar prosedür gereği İmamoğlu’na mazbatası verilmiş, o da gidip başkanlık makamına oturmuştu.
Ekrem İmamoğlu göreve başlayınca belediye bilgisayarındaki bilgilerin kopyasını aldırmak istemiş, ancak mahkeme bunu durdurmuştu.
Şaşırtıcı bu gelişmeye gerekçe olarak “Kopyalamayı yapacak kişilerin yetkili olmaması” gösterilmişti.

Bundan kısa bir süre sonra sarayın seçim tekrarı kararı yürürlüğe girince İmamoğlu’nun mazbatası iptal edilip belediyeden çıkarılmıştı.
23 Haziran’a kadar bu konu pek konuşulmadı. Sonunda İmamoğlu seçimi ezici çoğunlukla kazanınca muhtemelen kimsenin aklına da gelmedi.
Ama her nedense geçen hafta sonunda Yeni Şafak Gazetesi sanki çok büyük bir skandalı ortaya çıkarmış gibi bu olayı tekrar gündeme getirdi.
“O kozmik odada neler yaşandı?” başlığı ile sunulan haberde çok garip ifadeler var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.341 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.396 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.624 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.718 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.627 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar