Harcanan para kayyumdan çatır çatır tahsil edilmeli

ÖNERİ İktidar birçok büyükşehirde olduğu gibi 31 Mart’ta İstanbul’u da kaybetmişti. Ancak yenilgiyi hazmedemedi ve seçimlerin tekrarına karar verdi.

Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’ndan mazbatası alındı, yerine ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kayyum olarak atandı.
Kayyum şu demek; “Belli bir malın belli bir süre yönetilmesi ya da belli bir işin yapılması için resmi makamlarca yetkili olarak görevlendirilmiş kimse.”
Kayyum, görevini işin asıl sahibi gelene kadar yönetir.
Bu süre içinde zorunlu harcamaları yapar.
Diğer harcamaları ise yönettiği kuruluşu asıl sahibi gelene kadar ayakta tutabilmek amacıyla kanunla çizilmiş kurallar içine yapabilir.
Oysa İstanbul’a atanan kayyum, hem yetkisini aştı, hem de iktidarın adayı Binali Yıldırım’ın seçilmesi için yüz binlerce lira harcayarak propaganda faaliyetlerine girişti.
İmamoğlu ezici bir zafer kazandığı halde İstanbul’daki yüzlerce bilboard’da, otobüs duraklarının ve metro istasyonlarının reklam panolarında, neredeyse bütün üst geçit ve köprülerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin reklamları hâlâ duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.615 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.868 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar