Harcanan para kayyumdan çatır çatır tahsil edilmeli

ÖNERİ İktidar birçok büyükşehirde olduğu gibi 31 Mart’ta İstanbul’u da kaybetmişti. Ancak yenilgiyi hazmedemedi ve seçimlerin tekrarına karar verdi.

Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’ndan mazbatası alındı, yerine ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kayyum olarak atandı.
Kayyum şu demek; “Belli bir malın belli bir süre yönetilmesi ya da belli bir işin yapılması için resmi makamlarca yetkili olarak görevlendirilmiş kimse.”
Kayyum, görevini işin asıl sahibi gelene kadar yönetir.
Bu süre içinde zorunlu harcamaları yapar.
Diğer harcamaları ise yönettiği kuruluşu asıl sahibi gelene kadar ayakta tutabilmek amacıyla kanunla çizilmiş kurallar içine yapabilir.
Oysa İstanbul’a atanan kayyum, hem yetkisini aştı, hem de iktidarın adayı Binali Yıldırım’ın seçilmesi için yüz binlerce lira harcayarak propaganda faaliyetlerine girişti.
İmamoğlu ezici bir zafer kazandığı halde İstanbul’daki yüzlerce bilboard’da, otobüs duraklarının ve metro istasyonlarının reklam panolarında, neredeyse bütün üst geçit ve köprülerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin reklamları hâlâ duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağdadi Ailesi’ne ne oldu? 19 Kasım 2019 | 3.348 Okunma Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.397 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.627 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.721 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.628 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar