Hak gasbını alkışlıyorlar

KAFAMI BOZAN ŞEYLERCumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Meclis grubunda konuşuyor. Milletvekillerinin tamamı yerlerini almış. Üst katlardaki bölümler ziyaretçiler tarafından tamamen doldurulmuş. Anadolu’nun...

KAFAMI BOZAN ŞEYLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Meclis grubunda konuşuyor.
Milletvekillerinin tamamı yerlerini almış.
Üst katlardaki bölümler ziyaretçiler tarafından tamamen doldurulmuş.
Anadolu’nun çeşitli yerlerinden otobüslerle getirilen çoğu yoksul yurttaşımız Erdoğan’ın konuşmasını iki üç dakikada bir kesip alkışlıyor ve uzun süreli sloganlar atıyor.
Erdoğan sözü EYT’ye yani emeklilikle yaşa takılanlara getiriyor.
Diyor ki “20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olacak kişi, 40 yıl çalışmadan devletten maaş ve sağlık sigortası hizmeti alacak demektir. Böyle şey olur mu? Bu teklifin yıllık maliyeti 750 milyar liraya ulaşıyor. Ekonomide kurtuluş savaşı verdiğimiz bir dönemde böyle bir yükü milletimizin sırtına yüklemek hakkımız var mı diye ben milletime soruyorum.”
Salon alkıştan yıkılıyor adeta.
Oysa Erdoğan açıkça “hak gasbını” anlatıyor kendisini çılgınca alkışlayanlara.
Muhtemelen Türkiye’nin her yanından taşınmış o insanların içinde emekliliği yaşa takılmış olan da var.
“Reisim” diye bağrına bastığı Cumhurbaşkanı’nın daha önce yasalarla kendisine verilmiş olan bir hakkı elinden aldığının gerçekten farkında mı bilemiyorum.
Şunu belirtmeliyim; çok erken emeklilik iyi bir şey değil. Hem çalışan açısından hem de bu yükü üstlenen devlet açısından.
Ancak bir olumsuzluğu düzeltirken bunu hak gasbı yaparak gerçekleştirirseniz hukuk düzeninin dışına çıkmış olursunuz.
Çok erken yaşta emekliliğin önüne geçilmesi için ille de bu hakkı kazanmış olanlar mağdur edilmemelidir.
Ama hepsinden önemlisi kitlelerin siyasi amaçlarla kendi çıkarlarını bile görmezden gelecek kadar uyuşturulmuş olmasıdır ki işte buradaki mağduriyeti bütün millet olarak ödemek zorunda kalacağız.

ÖNERİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul’da seçim iptal ederken Ankara’da saray gitmesin sonra 25 Nisan 2019 | 2.930 Okunma Çok uzun yıllar sonra 23 Nisan keyfini yaşadım 24 Nisan 2019 | 739 Okunma “Oyun kadar gez” dönemi 23 Nisan 2019 | 986 Okunma YSK talimat bekliyor galiba 22 Nisan 2019 | 4.648 Okunma Çok kötü hareketler bunlar 21 Nisan 2019 | 5.633 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar