Fırsat bu fırsat, şu VIP rezaletini de kaldırın bari

ÖNERİ Gazetecilik ve gazete yazarlığım döneminde ayrıcalıklara hep karşı çıkmaya çalıştım.

Birilerini diğerlerinden üstün tutan her türlü uygulamayı da elimden geldiğince eleştirdim.
Bunların başında havaalanlarındaki VIP uygulaması geliyor.
90’lı yıllarda çok ciddi kampanya başlatmıştım.
Hatta sonuç almaya bile çok yaklaşılmıştı.
Ancak başta siyasetçiler olmak üzere askerler, üst düzey bürokratlar ve özellikle bu kesimlerin yakınları daha ağır bastı ve VIP uygulamasından vazgeçilmedi.
Vazgeçilmediği gibi AKP döneminde bu uygulama daha da genişletildi. Birtakım bilgisiz ve görgüsüz AKP’liler, VIP salonlarını kullanmayı kendilerine sağlanmış bir üstünlük olarak algıladılar.
Aradan yıllar geçti, açıkçası şu VIP uygulamasını ben bile unutmuştum.
Ekrem İmamoğlu’na yapılan nezaketsizlik ve CHP’lilerin de bu nezaketsizliği bir avantaja çevirememesi konunun kafamda yeniden canlanmasına neden oldu.
Şunu belirtmeliyim ki; dünyanın bütün ülkelerinde bazı önemli görevleri üstlenen kişilerin havaalanlarından hızlı geçişini sağlayan sistemler vardır.
Ancak hiçbiri Türkiye’deki kadar geniş bir kesime uygulanmıyor.
Bizde cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, bunların eskileri, generaller, yüksek yargı organlarının üyeleri, yüksek düzeydeki bürokratlar, elçiler ve bunların yakınları ile refakatinde olan kişiler VIP’ten yararlanır.
Neden?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haram maldan alınan vergiyle maaşları ödenen diyanetçiler de haram para yemiş oluyorlar mı? 22 Ekim 2019 | 3.195 Okunma Millet bu konuda zafer bekliyor 21 Ekim 2019 | 4.567 Okunma Erdoğan, Trump’ın canına okudu ama korkudan söyleyemiyor ki 20 Ekim 2019 | 7.707 Okunma PKK adına masaya oturan Amerika’nın her istediğini yapmaya “zafer” diyorlar! 19 Ekim 2019 | 4.413 Okunma Dik durma şovu, yarım saat sürdü 17 Ekim 2019 | 6.049 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar