Fırsat bu fırsat, şu VIP rezaletini de kaldırın bari

ÖNERİ Gazetecilik ve gazete yazarlığım döneminde ayrıcalıklara hep karşı çıkmaya çalıştım.

Birilerini diğerlerinden üstün tutan her türlü uygulamayı da elimden geldiğince eleştirdim.
Bunların başında havaalanlarındaki VIP uygulaması geliyor.
90’lı yıllarda çok ciddi kampanya başlatmıştım.
Hatta sonuç almaya bile çok yaklaşılmıştı.
Ancak başta siyasetçiler olmak üzere askerler, üst düzey bürokratlar ve özellikle bu kesimlerin yakınları daha ağır bastı ve VIP uygulamasından vazgeçilmedi.
Vazgeçilmediği gibi AKP döneminde bu uygulama daha da genişletildi. Birtakım bilgisiz ve görgüsüz AKP’liler, VIP salonlarını kullanmayı kendilerine sağlanmış bir üstünlük olarak algıladılar.
Aradan yıllar geçti, açıkçası şu VIP uygulamasını ben bile unutmuştum.
Ekrem İmamoğlu’na yapılan nezaketsizlik ve CHP’lilerin de bu nezaketsizliği bir avantaja çevirememesi konunun kafamda yeniden canlanmasına neden oldu.
Şunu belirtmeliyim ki; dünyanın bütün ülkelerinde bazı önemli görevleri üstlenen kişilerin havaalanlarından hızlı geçişini sağlayan sistemler vardır.
Ancak hiçbiri Türkiye’deki kadar geniş bir kesime uygulanmıyor.
Bizde cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, bunların eskileri, generaller, yüksek yargı organlarının üyeleri, yüksek düzeydeki bürokratlar, elçiler ve bunların yakınları ile refakatinde olan kişiler VIP’ten yararlanır.
Neden?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haysiyetimizi hangi arada bu kadar kaybettik acaba? 22 Temmuz 2019 | 1.937 Okunma Kısa bir tatil için sizden izin istiyorum 09 Temmuz 2019 | 372 Okunma Arınç daha ilk günden yüksek maaşı hak etti 08 Temmuz 2019 | 3.355 Okunma Poşetler konusunda espri yapmıştım meğer gerçekmiş 07 Temmuz 2019 | 2.026 Okunma Vay vay vay, o vakıfta meğer kimler varmış! 06 Temmuz 2019 | 3.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar