Erdoğan bir tweetle Meclis’i buruşturup çöpe atıverdi!

ANALİZ Devlet Bahçeli’nin “Fiili durumu düzeltelim” diyerek tek adam anayasasını ortaya atmasından sonra, referandum gününe kadar bu yeni rejimin sakıncalarını anlatmaya çalıştık.

Tek adam rejimi ile parlamentonun tamamen ortadan kalkacağını, hükümetin bile olmayacağını, her şeye sadece bir kişinin karar vereceğini çırpınırcasına dile getirdik.
Sonunda “Atı alan Üsküdar’ı geçti.”
YSK’nın da marifetiyle halkın yüzde 50’den biraz fazlasının tek adam rejimine onay verdiği ilan edildi.
Bir anlamda demokrasi ve hukuk düzeninin kaldırıldığı, insan hak ve özgürlüklerinin de bir kişinin keyfine bırakıldığı halkın oylarıyla kabul edilmiş oldu.
Ardından yapılan seçimle, zaten kendisi için Anayasa çıkaran Erdoğan, Cumhurbaşkanı oldu.
Saray ve yandaşları ise tek adam rejiminin çok iyi bir şey olduğunu anlattılar hep.
Parlamentonun işlevsiz hale geleceği eleştirilerimize karşı “Tam tersi” dediler; “Parlamento daha da güçlendi. Artık hükümetle falan ilgilenmeyecek, asli işi olan yasama görevini yapacak. Sadece ülke yararına kanunlar çıkaracak.”
Ama öyle olmadı biliyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.606 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.865 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar