Çok kötü hareketler bunlar

ACAİP YAZILARHemen başından şunu söylemek istiyorum ki kimileri özellikle AKP’liler bu yazımı art niyetle okumasınlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a “Farkındalık Yaratanlar...

Hemen başından şunu söylemek istiyorum ki kimileri özellikle AKP’liler bu yazımı art niyetle okumasınlar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a “Farkındalık Yaratanlar Ödülü” verilmesi tam bir skandaldır, bu ödül ve Londra’da yapılan tören Cumhurbaşkanlığı’na dolayısıyla Türkiye’ye hakarettir.
Açıkçası bu skandal Erdoğan ve ailesine de yapılmış bir haksızlıktır.
Bunu bir kenara koyduktan sonra gelelim konumuza.
17 Nisan günü saat 17.00 sıralarında İstanbul İl Seçim Kurulu nihayet Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını kabul etmiş ve mazbatayı vermişti.
Yandaş-yalaka kanallarının bir bölümü “kerhen” de olsa İmamoğlu ve arkadaşlarının Saraçhane’ye gidişlerini canlı olarak yayınlıyordu.
Tam o sırada yandaş-tetikçi kanallar bir anda yayınlarını kesip yine canlı olarak Londra’ya bağlandılar.
Çünkü Türkiye’nin First Lady’si yani “İlk kadını” Emine Erdoğan “World Humanitarian Forum” tarafından verilen “Farkındalık Yaratanlar” ödülünü alıyordu.
Ekranlara bir anda kürsüdeki Emine Erdoğan’ın görüntüsü geldi.
Barıştan söz ediyordu Emine Hanım, Türk halkının kendisine sığınanlara nasıl kucak açtığını, nasıl yardım ettiğini ve bundan hiçbir karşılık istemediğini söylüyordu.
Televizyonlar Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen bu foruma İngiltere’nin eski başbakanı Blair’in de katıldığını, çok sayıda parlamenterin Emine Erdoğan’ı ayakta alkışladığını altı çizerek belirtiyordu.
İlk bakışta elbette hepimizin gururlanacağı bir olay ve ödüldü bu.
Ancak her nedense içime bir kuşku düştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki füze sistemi arasındaki fark 27 Mayıs 2019 | 130 Okunma Bizim sarayımızda niye görkemli bir bayrak yok 26 Mayıs 2019 | 3.020 Okunma Başımıza bir de CAATSA çıkardılar 25 Mayıs 2019 | 1.149 Okunma Öyle bedavaya birlik beraberlik olmaz önce hukuk ve demokrasi geri gelmeli 23 Mayıs 2019 | 1.951 Okunma Bunlardan medet umuyorlar ama anında yakalanıyorlar 22 Mayıs 2019 | 1.440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar