Çakma destanlarla Türkiye ekonomisi nereye kadar?

ANALİZ Son iki gündür ekonomik konularda aslında facia haberlerle karşı karşıyayız. Önceki gün büyüme rakamları açıklandı. Bundan önceki çeyrekte 2.3 küçülen Türkiye ekonomisi son çeyrekte ise yüzde 1.5 küçülmüş.

Dün de enflasyon rakamları açıklandı.
Son bir aylık enflasyon yüzde 0.86 olarak açıklandı.
Her iki gelişmede de yandaş tetikçi medya kafasını kuma gömmüş, destanlar yazmakla meşgul.
Üst üste üçüncü çeyrekte de ekonomi küçülmesine rağmen yandaş medya “dipten dönüldüğünü, ekonominin rayına oturtulduğunu, geleceğin çok parlak olduğunu” ileri sürüyor.

AKP’li ekonomistler de kötü günlerin geride kaldığını, iktidarın muhteşem ataklarıyla dış güçlerin savuşturulduğunu anlatıyorlar.
Özetle söylenen şu; “Ekonomide küçülme var ama biz daha büyük olacağından korkuyorduk. Bunun böyle olmaması hepimizin umudunu artırdı, artık toparlanıyoruz.”
Elbette bu satırları okuyanlar arasından da “Hep muhalefet olmaz, bazen işe iyi tarafından bakılmalı” diyenler çıkacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunan Cumhurbaşkanı’nın Eşek Adası’na gitmesi, kimi tahrik ediyor? 01 Temmuz 2020 | 3.026 Okunma Toplumsal tepki balonu patladı 30 Haziran 2020 | 2.905 Okunma Şimdi AKP de mi “terör örgütü yandaşı” oldu? 29 Haziran 2020 | 6.082 Okunma Yeni bir kumpas ifşaatı 26 Haziran 2020 | 4.079 Okunma Bu nasıl bir oyundur? 25 Haziran 2020 | 3.567 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar