Bayram sonrasına savaş tamtamları ile hazırlık!

ANALİZ Ağız tadıyla bir bayram yapabilecek miyiz? Bilemiyorum. Bayram belki kendi tadında geçer ama bayram sonrası için durum pek iç açıcı olmayabilir. Bunun ipuçları verilmeye başlandı bile zaten....

Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine bayramdan sonra “farklı biçimde” yaklaşılabileceğini açıkladı.
Üstelik bunu büyükelçilerle yaptığı toplantıda söyledi.
Neredeyse bir yıl önce “Bir gece ansızın gelebiliriz” şarkısının sözleriyle Fırat’ın doğusuna operasyon yapılacağını söyleyen Erdoğan, bir anlamda hâlâ gerçekleşmeyen bu söylemini tekrarlamış oldu.

Peki gerçekten Suriye’nin bu kez farklı bir bölgesine askeri operasyon yapılabilecek mi?
Amerika izin verirse neden olmasın?
Bunu televizyonda da söylediğimde şaşıranlar hatta kızanlar oluyor.
Çünkü nedense bu iktidarın başımıza açtığı dış politikaları irdelemeyenler bu tür efelenmeleri “Dışa karşı milli birlik ve beraberliğimizi bozmamalıyız” mantığı ile savunuyorlar.
Oysa bu konu milliyetçilik falan değil.
Herkes durumu görmeli, Türkiye’nin itibarını ve onurunu dış dünyada yerle bir eden iktidarı sorgulamak gerektiğine inanmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine uyarıyorum “Yol olur, yarın aynısını size yaparlar” 22 Ağustos 2019 | 4.606 Okunma Bu sefer “Apo ne diyor?” sorusu akıllara gelmedi mi? 21 Ağustos 2019 | 4.865 Okunma Bu ne iğrenç gösteridir böyle 20 Ağustos 2019 | 5.498 Okunma Yeni parti için tek soru Meclis’te milletvekili olacak, grup kuracak mı? 19 Ağustos 2019 | 4.182 Okunma Olmuyor ama Amerika’cım tam milleti kıvamına getirmiştik ki sen yine mızıkçılığa başlıyorsun! 18 Ağustos 2019 | 5.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum