Başımıza bir de CAATSA çıkardılar

CANIMI SIKAN ŞEYLER Açık söyleyeyim Türkiye’yi hiçbir iktidar bu duruma düşürmemişti. Bugüne kadar Amerika olsun, bazı Avrupa ülkeleri olsun ya da kimi komşularımız olsun Türkiye ile ciddi sorunlar yaşayan ülkeler oldu...

Türkiye’ye yönelik tehdit ve şantajlar da yapıldı.
Ama bunların hiçbiri, hiçbir zaman tutmadı.
Türkiye hep dik durmayı başardı.
Bazı zamanlarda sıkıntı çekilse bile Türkiye’nin itibarı hep korundu.
Bu nedenle saygınlığımız hiç eksilmediği için uluslararası alanda Türkiye hep hak ettiği konumda durmasını bildi.
Ama şimdi durum farklı.
Yanlış politikalar, mesnetsiz hırslar ve yüksek kibir yüzünden yapılan hatalar sonucu, Türkiye dünya üzerindeki itibarını çok ciddi oranda yitirdi.
Eski saygınlığımız kalmadığı gibi, Yunanistan’ın bile “tehdit ve şantajına” maruz kalan bir ülke durumuna düştük.
Şimdi Amerika’nın ağır tehdidi altındayız.
Amerika hemen her konuda istediği her şeyi yapan iktidara karşı uzaktan parmak sallıyor ve “Dediğimi yap yoksa bedelini çok ağır ödersin” diyor.
Üstelik çok kötü olan tarafı ise her şeyin dünyanın gözü önünde yapılması.
Amerika bu tehditlerini diplomatik yollardan iletmekle kalmıyor, 200’e yakın ülkede çocukların bile kullandığı Twitter üzerinden yani milyarlarca insanın gözü önünde yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyaz Saray, mektubu ne yaptı? 18 Kasım 2019 | 1.074 Okunma Savulun devlet gazetecileri Kemal Kılıçdaroğlu geliyor! 17 Kasım 2019 | 10.363 Okunma Bir zafer var ortada galiba da ne olduğunu pek anlayamadık 15 Kasım 2019 | 4.681 Okunma Kararları damatlar aldı 14 Kasım 2019 | 1.615 Okunma Erdoğan bunları söyleyecek de Trump neler söyleyecek acaba? 13 Kasım 2019 | 3.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum