Sonbaharın gündemi ve HDP faktörü

Yaz aylarında hız kesmeyen iç siyasi gündem sonbahar aylarında yeni bir hareketliliğe aday.Uluslararası gelişmelere de bağlı olarak enflasyonla mücadele ve iktidarın alacağı tedbirlerin sıklıkla...

Yaz aylarında hız kesmeyen iç siyasi gündem sonbahar aylarında yeni bir hareketliliğe aday.

Uluslararası gelişmelere de bağlı olarak enflasyonla mücadele ve iktidarın alacağı tedbirlerin sıklıkla konuşulacağı malumumuz.

Halihazırda 2023 seçimlerinin yaklaşmasının tüm siyasi partiler ve aktörler için temel belirleyici olduğu bir dönemdeyiz zaten.

Güncel polemikler ve karşılıklı eleştiriler gün geçtikçe artıyor.

Adayı belli olan Cumhur ittifakı açısından seçmene umut verecek toparlayıcı politikaların ve söylemlerin geliştirilmesi hızlanacak.

Muhalefetteki cumhurbaşkanı adaylık yarışı ve ortak söylem-politika belirleme çalışmaları açısından ise sonbahar ayları 6lı masa üzerinde baskının artacağı dönem olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin gücü ve geleceği 16 Ağustos 2022 | 197 Okunma Aleviler, kimlik siyaseti ve seçim yatırımları 13 Ağustos 2022 | 224 Okunma Türkiye’nin Rusya politikasını doğru anlamak 12 Ağustos 2022 | 341 Okunma Karışık zihinlere 13. Büyükelçiler Konferansı’ndan beş mesaj 09 Ağustos 2022 | 136 Okunma Soçi görüşmesi neden önemli? 06 Ağustos 2022 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar