Seçimin riskleri ve senaryoları

Bütçe müzakereleri vizyon rekabetini gölgede bırakan bir sertlikle devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Gazi Meclis konusunda "Bırakın bu ayakları" polemiği ile yükselttiği tansiyon milletvekili...

Bütçe müzakereleri vizyon rekabetini gölgede bırakan bir sertlikle devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Gazi Meclis konusunda "Bırakın bu ayakları" polemiği ile yükselttiği tansiyon milletvekili yumruklaşmasına dönüştü.
Her zaman sert geçen bütçe müzakereleri, seçimden önceki son bütçe maratonu olması hususuyla bol polemikle geçiyor. Muhalefetin özellikle ağır suçlamaları tercih ettiği gözden kaçmıyor.
Kılıçdaroğlu da uzun süredir bir yanı helalleşme diğer yanı kutuplaştırma olan ikili taktik uyguluyor. En son Türkiye'ye "narko devlet" suçlaması ile kendi saldırgan söylem siyasetinin sınırlarını bile aştı. Halbuki 2023 seçimlerine giderken siyaset kurumu birtakım riskleri göz önünde bulundurmak zorunda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu her senaryoda hedefte olacak 04 Şubat 2023 | 2.426 Okunma Muhalefetin Batı’ya uyumlu dış politikası 03 Şubat 2023 | 2.213 Okunma Kapsamlı olması, koalisyon metni olmaktan çıkarmıyor 31 Ocak 2023 | 66 Okunma Muhalefetin bildirisinin dört şifresi 28 Ocak 2023 | 271 Okunma Akşener’in zorlaşan mücadelesi ve masanın ‘süreç’ tutkusu 27 Ocak 2023 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar