Reform ‘seferberliğinden’ rahatsız olanlar

Kuşkusuz, reformun ölçeğini merak etmek ile niyetini sorgulamak arasındaki ciddi bir fark var. Muhalefet, reform seferberliğini "göstermelik önlemler" olarak nitelemekte gecikmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son günlerde AK Parti İl Kongrelerinde ısrarla "ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz" cümlesini kullanması kamuoyunu harekete geçirdi. "Yeni dönemin" ve "reformun" ölçeği, mahiyeti ve kalıcılığı merak ediliyor.

Şimdilik yabancı yatırımcı çekilmesi için hukuka olan güveni artıracak paketler söz konusu.

Temel hakların korunmasından mülkiyet hakkının geliştirilmesine kadar uzanan İnsan Hakları Eylem Planı zaten hazırlanmıştı, uygulamaya geçecek.

Erdoğan'ın "seferberliğinin" nerelere ulaşacağını, "yeni bir paradigmaya" dönüp dönmeyeceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KKTC’nin yeniden inşasının simgesi 20 Temmuz 2021 | 48 Okunma Erdoğan’ın Diyarbakır söylemi kime yarar? 17 Temmuz 2021 | 125 Okunma Hangi iki 15 Temmuz? 16 Temmuz 2021 | 50 Okunma Beşinci yılında 15 Temmuz 13 Temmuz 2021 | 80 Okunma Muhalefetin adayları tavşan mı gerçek mi? 10 Temmuz 2021 | 1.271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar