Muhalefetin söylemini kim belirliyor?

İttifakların genişlemesi her iki tarafta da eleştirel söylemleri öne çıkarıyor.HDP'nin aday çıkarmaması Kılıçdaroğlu'na destek olarak görüldüğünden Cumhur İttifakı, Millet...

İttifakların genişlemesi her iki tarafta da eleştirel söylemleri öne çıkarıyor.

HDP'nin aday çıkarmaması Kılıçdaroğlu'na destek olarak görüldüğünden Cumhur İttifakı, Millet İttifakını 7li masa olarak niteleyip HDP ile nasıl bir pazarlık yapıldığını sorguluyor.

PKK ve FETÖ'nün Millet İttifakını desteklediği tezi sadece iktidar cenahının gündemi değil.

CHP'nin 2018'deki adayı İnce de İYİ Parti'den istifa eden eski sözcü Ağıralioğlu da Kılıçdaroğlu'nun toparladığı masa ve sofraya aynı suçlamada bulunuyor.

Bütün bu eleştiriler olası bir Kılıçdaroğlu iktidarında PKK ve FETÖ terör örgütleriyle mücadelenin bırakılması ve Türkiye'nin doğu ve güney doğu illerinde özerkliğe gidecek bir sürecin başlatılması korkusuna işaret ediyor.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan okulunun yeni kabinesi 06 Haziran 2023 | 312 Okunma Yeni Meclis ve siyasetin geleceği 03 Haziran 2023 | 81 Okunma Yeni dönemde siyasetin yönü, muhalefetin krizi 02 Haziran 2023 | 499 Okunma Erdoğan’ın seçim zaferi ve muhalefetin yaman çelişkisi 30 Mayıs 2023 | 383 Okunma İkinci tur da demokratik olgunluk içerisinde gerçekleşmeli 27 Mayıs 2023 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar