Muhalefetin dış politikası olsa ne olur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme politikasındaki yeni adımları ve olası kara operasyonu açıklamaları ile siyasetin gündemini elinde tutuyor.Muhalefetin, Sisi ile tokalaşmayı ve Esed ile görüşebilirim...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme politikasındaki yeni adımları ve olası kara operasyonu açıklamaları ile siyasetin gündemini elinde tutuyor.

Muhalefetin, Sisi ile tokalaşmayı ve Esed ile görüşebilirim açıklamasını "ne oldu" eleştirileri ile karşılaşması siyasi hayatımızın temel bir gerçekliğini değiştirmiyor.

AK Parti dış politika-güvenlik alanlarında muhalefetten fersah fersah önde gidiyor.

Bu arada gayretli yorumcular da "muhalefetin bir dış politikası var mı, olabilir mi? "sorusuna cevap arıyor.

Bu soruyu tartışmadan önce AK Parti iktidarının yirmi yılda dış politikayı hem iç siyaseti dönüştürme hem de Türkiye'nin uluslararası konumunu yeni bir zemine taşımak için seferber ettiğini belirtmeliyim.

AK Parti, imkanları sonuna kadar zorladı ancak değişim anı geldiğinde yeniden konumlanmayı ve bunun söylemini geliştirmeyi tercih etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu her senaryoda hedefte olacak 04 Şubat 2023 | 2.377 Okunma Muhalefetin Batı’ya uyumlu dış politikası 03 Şubat 2023 | 2.212 Okunma Kapsamlı olması, koalisyon metni olmaktan çıkarmıyor 31 Ocak 2023 | 64 Okunma Muhalefetin bildirisinin dört şifresi 28 Ocak 2023 | 271 Okunma Akşener’in zorlaşan mücadelesi ve masanın ‘süreç’ tutkusu 27 Ocak 2023 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar