Kulp saldırısı ve HDP üzerindeki baskı

Önceki gece PKK terörü Kulp ilçesinde odun toplamaya giden sivilleri hedef aldı. 7 insanımızın şehit olduğu saldırıyla ilgili Kulp Belediye Başkanı ve HDP İlçe Başkanı da gözaltına alınanlar arasında.

El yapımı patlayıcının infilak ettiği gün söz konusu yolda belediye tarafından çalışma yapılmış olması sebebiyle HDP belediyesi soruşturuluyor. Tam da evladı dağa kaçırılan annelerin Diyarbakır HDP önündeki eylemi HDP üzerinde "kamuoyu baskısı" kurmuşken PKK, meseleyi terör yönüne çekiyor. Sanki HDP'nin bu baskıdan etkilenmesini engellemek ve tümüyle kapatılmasını sağlamak amaçlı bir provokasyona başvurur gibi. Ve PKK'nın bölgede kurduğu "korku duvarını" aşan 28 aileye yeni katılımların olmasının önüne geçmek istercesine.

***

Bu tür eylemler, PKK'nın kaçırdığı çocukları geri göndermesiyle sonuçlanamayabilir. Nitekim PKK elebaşısı Karayılan, "Orada on yıl da otursalar hiç kimse geri dönmeyecek" açıklamasında bulundu. Bir HDP'li milletvekili de "gerillaya katılımların" süreceğini söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
120 saat dolarken Putin’in hesabı ne olur? 22 Ekim 2019 | 7.629 Okunma Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün 19 Ekim 2019 | 4.364 Okunma Erdoğan’ın Zaferi, Washington’ın İkinci Şansı 18 Ekim 2019 | 4.722 Okunma Operasyon sonrası Suriye’de yeni denklem 15 Ekim 2019 | 3.772 Okunma Harekâtta önümüzdeki hafta kritik 12 Ekim 2019 | 3.739 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar