Kulp saldırısı ve HDP üzerindeki baskı

Önceki gece PKK terörü Kulp ilçesinde odun toplamaya giden sivilleri hedef aldı. 7 insanımızın şehit olduğu saldırıyla ilgili Kulp Belediye Başkanı ve HDP İlçe Başkanı da gözaltına alınanlar arasında.

El yapımı patlayıcının infilak ettiği gün söz konusu yolda belediye tarafından çalışma yapılmış olması sebebiyle HDP belediyesi soruşturuluyor. Tam da evladı dağa kaçırılan annelerin Diyarbakır HDP önündeki eylemi HDP üzerinde "kamuoyu baskısı" kurmuşken PKK, meseleyi terör yönüne çekiyor. Sanki HDP'nin bu baskıdan etkilenmesini engellemek ve tümüyle kapatılmasını sağlamak amaçlı bir provokasyona başvurur gibi. Ve PKK'nın bölgede kurduğu "korku duvarını" aşan 28 aileye yeni katılımların olmasının önüne geçmek istercesine.

***

Bu tür eylemler, PKK'nın kaçırdığı çocukları geri göndermesiyle sonuçlanamayabilir. Nitekim PKK elebaşısı Karayılan, "Orada on yıl da otursalar hiç kimse geri dönmeyecek" açıklamasında bulundu. Bir HDP'li milletvekili de "gerillaya katılımların" süreceğini söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD seçimlerinin Ortadoğu ve Türkiye’ye etkileri 19 Eylül 2020 | 5 Okunma CHP’nin “Atatürk” tartışması nereden nereye? 18 Eylül 2020 | 110 Okunma Erdoğan-Macron atışmasında ikinci raund 15 Eylül 2020 | 547 Okunma İki beka meselesi arasında muhalefet ve Erdoğan 12 Eylül 2020 | 2.559 Okunma Macron, Avrupa’nın Deli Dumrul’u mu? 11 Eylül 2020 | 2.857 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar