Erdoğan’ın nükleer çıkışı

Eylül ayının gündeminin sıcak geçeceğini biliyorduk. Parti siyasetinin konuları bir yana üç başlık (İdlib, Güvenli Bölge ve mülteciler) ile Suriye, iç-dış politikamızın değişmeyen tartışma maddeleri arasında.

Ancak Başkan Erdoğan, son günlerdeki "çıkışları" ile gündemi daha da hareketlendiriyor.
Bir yanıyla BM Genel Kurul'unda yapacağı konuşmanın söylem zeminini hazırlıyor.
İlgili ülkelerin liderlerine mesaj veriyor. Diğer yanıyla da parti siyasetindeki yeni hamlelerini netleştiriyor. Üç konu öne çıkıyor. Bunların ikisi eski (yeni oluşumlar ve güvenli bölge-mülteciler), birisi de (nükleer füzeler) yeni.

***

Erdoğan, bir süredir Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül-Ali Babacan etrafındaki yeni oluşum çabalarına yönelik uyarılarda bulunuyor. "Trenden inenlerin," "ümmeti bölenlerin," fitne çıkaranların" ve en son da "proje olanların" "hüsrana uğrayacağı" tabirlerini kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kritik bir dönemeçte Ankara Zirvesi 17 Eylül 2019 | 2.436 Okunma Kulp saldırısı ve HDP üzerindeki baskı 14 Eylül 2019 | 2.208 Okunma Siyaset şenlenirken gözden kaçan... 13 Eylül 2019 | 2.129 Okunma Yerelde değişen roller 10 Eylül 2019 | 2.160 Okunma Kürt annelerin feryadı neden duyulmalı? 07 Eylül 2019 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar