Erdoğan’ın nükleer çıkışı

Eylül ayının gündeminin sıcak geçeceğini biliyorduk. Parti siyasetinin konuları bir yana üç başlık (İdlib, Güvenli Bölge ve mülteciler) ile Suriye, iç-dış politikamızın değişmeyen tartışma maddeleri arasında.

Ancak Başkan Erdoğan, son günlerdeki "çıkışları" ile gündemi daha da hareketlendiriyor.
Bir yanıyla BM Genel Kurul'unda yapacağı konuşmanın söylem zeminini hazırlıyor.
İlgili ülkelerin liderlerine mesaj veriyor. Diğer yanıyla da parti siyasetindeki yeni hamlelerini netleştiriyor. Üç konu öne çıkıyor. Bunların ikisi eski (yeni oluşumlar ve güvenli bölge-mülteciler), birisi de (nükleer füzeler) yeni.

***

Erdoğan, bir süredir Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül-Ali Babacan etrafındaki yeni oluşum çabalarına yönelik uyarılarda bulunuyor. "Trenden inenlerin," "ümmeti bölenlerin," fitne çıkaranların" ve en son da "proje olanların" "hüsrana uğrayacağı" tabirlerini kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya’da “Yakın Markaj” 04 Temmuz 2020 | 2.497 Okunma Sosyal medya regülasyonu ve Albayrak ailesi 03 Temmuz 2020 | 2.647 Okunma Şansölye Merkel’in son fırsatı 30 Haziran 2020 | 2.959 Okunma ‘Liberal’ ilmihalden öğüt verenler 27 Haziran 2020 | 5.008 Okunma Macron’un NATO ve AB’ye zararı 26 Haziran 2020 | 3.096 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar