Dört yılı harcatmak...

S-400, F-35, olası yaptırımlar, Doğu Akdeniz ve Suriye'nin kuzeyi dış politika gündeminin sıcak başlıkları. Bu başlıklar siyasetimizin dört yılını belirleyecek yeni bir trend oluşturabilir.

Onun için bugün iç siyasette konuştuğumuz seçmen eğilimleri, muhalefetin güçlenen özgüveni ve yeni partileşme çabaları gibi konular bir yıl sonra bambaşka şekilde gündem olabilir. Yani, dış politika konularımız iç siyasetimizin denklemlerini köklü şekilde etkileyebilir.
Bu noktada en kritik konumda olan elbette AK Parti ve lideri Başkan Erdoğan. Onun ne yapacağı ve AK Parti'deki gidişat çok merak konusu. Merak edenlerin yanı sıra hareket halinde olanlar da var. Hareketlenmenin gayesi AK Parti'nin içe kapanması, sürekli kendisi ile uğraşması ve iç-dış baskılarla sürekli savunmada kalmasını sağlamak.

***

İşte bu sebeple Batı medyası Erdoğan'ın siyasi manevra alanını kapatmak için üretilmiş argümanlarla dolu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayyum atamalarında muhalefete düşen... 20 Ağustos 2019 | 4.588 Okunma Mutabakat, YPG’yi meşrulaştırmaz 17 Ağustos 2019 | 2.346 Okunma Muhafazakarların iktidarla imtihanı 16 Ağustos 2019 | 6.495 Okunma Sonbaharın siyaset gündemi 10 Ağustos 2019 | 47 Okunma Uzlaşma tamam uygulama belirleyici 09 Ağustos 2019 | 2.003 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar