“Barış Pınarı” hangi hesapları bozuyor?

Barış Pınarı Harekatı hızlı bir tempo ile ilerliyor. Askerimizin ve Suriye Milli Ordusunun muzaffer olmasını diliyorum.

Harekatın başarısında korkanlar ülkemize ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı "propaganda savaşını" başlattı bile. Halbuki Harekatın gayesi PKK-YPG ve Deaş terörüyle mücadele.
Mültecilerin kendi topraklarına güvenli dönüşünü temin etmek. Arapların, Türkmenlerin, Kürtlerin ve Hristiyanların barış içerisinde yaşamasını sağlamak. Harekatın başarıyla tamamlanması durumunda ise Suriye'nin kuzeyinin büyük bir kısmı Türkiye'nin kontrolüne geçecek.
Bu hem bazı aktörlerin elindeki taşeron "PKK devletçiği" tehdidini ortadan kaldıracak. Hem de Ankara'yı Suriye için kurulan siyasi geçiş masasında daha etkili bir aktöre dönüştürecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomatik mahareti ile başlatılabilen Barış Pınarı, ülkemizin önündeki uzun vadeli stratejik sorunların çözümü için atılan önemli bir adım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erivan’ın hatası, Moskova-Ankara rekabeti 29 Eylül 2020 | 3.749 Okunma Pelosi küstahlığı 26 Eylül 2020 | 116 Okunma AB ile yeni bir fırsat penceresi mi? 25 Eylül 2020 | 114 Okunma Üçüncü ABD müdahalesi ve Körfez’in geleceği 22 Eylül 2020 | 270 Okunma ABD seçimlerinin Ortadoğu ve Türkiye’ye etkileri 19 Eylül 2020 | 140 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar