“Barış Pınarı” hangi hesapları bozuyor?

Barış Pınarı Harekatı hızlı bir tempo ile ilerliyor. Askerimizin ve Suriye Milli Ordusunun muzaffer olmasını diliyorum.

Harekatın başarısında korkanlar ülkemize ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı "propaganda savaşını" başlattı bile. Halbuki Harekatın gayesi PKK-YPG ve Deaş terörüyle mücadele.
Mültecilerin kendi topraklarına güvenli dönüşünü temin etmek. Arapların, Türkmenlerin, Kürtlerin ve Hristiyanların barış içerisinde yaşamasını sağlamak. Harekatın başarıyla tamamlanması durumunda ise Suriye'nin kuzeyinin büyük bir kısmı Türkiye'nin kontrolüne geçecek.
Bu hem bazı aktörlerin elindeki taşeron "PKK devletçiği" tehdidini ortadan kaldıracak. Hem de Ankara'yı Suriye için kurulan siyasi geçiş masasında daha etkili bir aktöre dönüştürecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomatik mahareti ile başlatılabilen Barış Pınarı, ülkemizin önündeki uzun vadeli stratejik sorunların çözümü için atılan önemli bir adım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün 19 Ekim 2019 | 4.050 Okunma Erdoğan’ın Zaferi, Washington’ın İkinci Şansı 18 Ekim 2019 | 4.711 Okunma Operasyon sonrası Suriye’de yeni denklem 15 Ekim 2019 | 3.769 Okunma Harekâtta önümüzdeki hafta kritik 12 Ekim 2019 | 3.739 Okunma “Barış Pınarı” hangi hesapları bozuyor? 11 Ekim 2019 | 4.496 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar