Bu Üç Mühim Sîmaya Saldıranlar Kimler Adına Saldırıyor?

Yakın tarihimizin üç mühim sîması olan, merhum Said Nursî, merhum MehmedÂkif ve merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’a hücum edenleri epeydir mercek altına aldım. Bu saldırganların ipinin ucunun kimlerin elinde...

Yakın tarihimizin üç mühim sîması olan, merhum Said Nursî, merhum MehmedÂkif ve merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’a hücum edenleri epeydir mercek altına aldım. Bu saldırganların ipinin ucunun kimlerin elinde olduğunu, kimler adına saldırdıklarını, bunlardaki kuyruk acısının nereye dayandığını çözmeye çalıştım. Bu üç muhterem sîmanın ortak vasıflarına baktığımızda zaten bu net olarak ortaya çıkmakta. Geliniz bu saldırı hâdisesine yakından bakalım. Evvela bu üç mühim sîmanın ortak vasıflarına ve icraatlarına hülasa olarak göz gezdirelim:

Bu üç mühim sîmanın ortak vasfı; üçünün de yerli ve millî oluşları, ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanan oyunların kendi sahalarıyla ilgili olanları bozmaları, menfur planları parçalamaları, bu necip milletin maddî mânevî refahı ve gerçek istiklâllerine kavuşmaları için çalışmalarıdır.
Bediüzzaman: Birinci Dünya Savaşında Alay Kumandanı olarak Kafkas Cephesinde Ruslara karşı savaşmış, bu vatanın işgâline canını ortaya koyarak karşı çıkmıştır. Daha sonra vatanımız işgal edilince, baş işgalci olan İngilizlere karşı zorlu bir mücadeleye girişmiş, onların oyunlarını bozmuş, Anadolu’daki kurtuluş mücadelesini desteklemiştir. Daha sonra Anadolu’dan İslâm’ın izini bütünüyle silmek, Müslüman halkı inançsız bırakmak üzerine kurulu dehşetli projeyi yazdığı eserlerle kaldırıp çöpe atmıştır. Bundan dolayı başta İngilizler, bilumum Siyonistler ve zındıka komitesi Bediüzzaman’a çok kızgındır. “İçimizdeki İrlandalıların”, yani o komitelerin uşaklığını yapanların kızgınlığının sebebi budur. Onlar efendilerinden emir almakta, “yakala Co!” denilince saldırmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Su Uyur, Düşman Uyumaz! 25 Aralık 2017 | 173 Okunma Asker Arkadaşlarım 22 Aralık 2017 | 137 Okunma Kara Tarih 18 Aralık 2017 | 112 Okunma İsmail Abi 15 Aralık 2017 | 144 Okunma Sünnet-i Seniyyeyi İnkâr Eden İslâm Dairesinden Çıkar 04 Aralık 2017 | 285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar