Yönetenin sorusuna bakın!

NTV ile başladım. Ahmet Arpat'ın yönettiği tartışma için dengeliydi diyebilirim. Okan Müderrisoğlu ve Burhanettin Duran'ın bazı düşünceleri kimilerine ters gelse de seviyeliydi...

Hiçbir laf, kavga-gürültü sebebi olmadı.

Siyasi İşler'de muhalif cephenin temsilcisi ise Ömer Lütfü Avşar'dı. Hukuki açıdan donanımlıydı. Türkçesi de bazı eski savcılarınkine benzemiyordu. Güzel konuşuyor. Seviyeli bir fikir cimnastiği yapıldı.

Normal akışta ara sıra baktığım Türkiye'nin Gündemi'ni tekrarında kesintisiz izledim. Söylememe gerek var mı bilmiyorum; Ercan Gürses öyle hâle geldi ki CNNTÜRK'ün hatta tüm yandaş ekranların en taraflı Ancorman'ı.

Bu nasıl iş?

Sorduğu şu soruya bir bakın da, en azından fikriniz olsun; "CHP, FETÖ ile mücadele eder mi?" Bu nasıl gazetecilik? Tanımlamaya elim varmıyor.

Hep tezgâh sorular. Hep önceden belirlenen taktiği uygulamalar. Gürses, kesinlikle aldığı paranın hakkını veriyor. Yine de yüzünün biraz kızarması gerektiğine inanıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Gazetecilik yan gelip yatma mesleği değildir" 14 Ekim 2019 | 125 Okunma Nerede eski balıklar 13 Ekim 2019 | 211 Okunma Tavşan avlamak için, çalı taşlamak 12 Ekim 2019 | 188 Okunma Bozulan moraller ve Cüneyt Özdemir'e hediye edilen kalem 11 Ekim 2019 | 620 Okunma Savaşın naklen yayını 10 Ekim 2019 | 305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar