Yalan haberciler

Bunca yıl habercilik yaptım. Haber merkezleri yönettim. Genel Yayın Müdürlüğü'nde bulundum. Böylesi bir dönem yaşamadım. "Yandan kurmalı" diye nitelendirdiğim bu kadar çok düzmece haber üreteni bir arada...

Bunca yıl habercilik yaptım. Haber merkezleri yönettim. Genel Yayın Müdürlüğü'nde bulundum. Böylesi bir dönem yaşamadım. "Yandan kurmalı" diye nitelendirdiğim bu kadar çok düzmece haber üreteni bir arada görmedim.

Asıl acıtan, bir dönem bunların bazılarıyla çalışmış olmam. Yalan lafı bile hafif kalan "düzmece haber" üretenler var. Başka tuhaflık, yıllarca "ben Sosyal Demokratım. CHP'liyim" diye dolaşan yine bunlar. Tezgahları ortaya çıkınca da, beni zorladılar diyecek kadar pişkinler.

Sipariş ve düzmece haberlerin sonuncusu üç gün önce manşetten verildi. "Tuncay Özkan, Bülent Tezcan'ı yumrukladı". Karalanmaya çalışılan bu ikili anında basın toplantısı düzenledi. Söyledikleri çok net; "Bunları uyduranlarla mahkemede hesaplaşacağız." Bu tavır şu gerçeğin ifadesi; "CHP, medya mensuplarını dava etmemekten artık vaz geçti".

Pek çoğunuzun "kim bu" diyerek merak ettiği ismi şimdi açıklayacağım; Ercan Öztürk. Bu muhabir yıllar yılı gönül verdiğini söylediği parti aleyhinde haber yapmakla ünlendi.

Hedeflerinden biri de Hasan Akgün. Büyükçekmece Belediye Başkanıyla ilgili o kadar gerçek dışı ve tekrar yayınlara imza attı ki pes doğrusu. Öztürk ürettiği yalanları birleştirip iftiralarına devam ediyor. Dua etsin başkan Akgün'ün prensibi "Allah'ından bulsun"dur. Ercan Öztürk'e tavsiyem bir an önce gerçek haberciliğe dönüş yapması.

Bir başkası

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 128 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 298 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 97 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar