Wuhan'dan Trabzon'a

Zekeriya Tahir Burak Hastanesi görevini Bilkent'e devretmeden önce bırakın Ankara'yı tüm Türkiye'nin önemli sağlık kuruluşlarındı. En büyük özelliği kadın hastalıkları alanında ihtisaslaşmasıydı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Atıl bir kuruluşu karantinada kullanacağız" demesiyle bir anda eski günlerini yakaladı. Hani bir kurgu vardır "yedek kuruluş" İşte bu hastane için bugün biçilen görev  tam da bu.

Nereden geldi

Dünyanın bin bir hali var bunlara hazırlıklı olmalıyız. Kim garanti edebilir ki ileride yeni bir maraza çıkmayacağını. Nitekim halimizi görüyorsunuz. Fıratın Doğusu, Fıratın Batısı ayak numaralarını gördükçe ileride kimi hastanelere ihtiyacımızın olması kesin.

Bugün yapılan büyük bir sağlık problemine müdahale. Globalleşen dünyada bu kez problem onbinlerce kilometre uzaktan geldi.

Neticede 3 bakanlığın işbirliğiyle 42 kişi ve bunları Çinden Türkiye'ye getiren 20 kişilik personel 2 haftalık karantinaya alındılar

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 296 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 96 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar