Üniversite adayları için Tercih Zamanı

Bayram tatilinde uzunca bir süre sadece televizyon izleyicisi oldum. Aslında bir yerde kıyaslamalar yapabilmek için çok faydalı da oldu. Örneğin bence ülkenin en önemli hadisesi olan eğitim konusunda çok iyi mukayese imkanı...

Bayram tatilinde uzunca bir süre sadece televizyon izleyicisi oldum. Aslında bir yerde kıyaslamalar yapabilmek için çok faydalı da oldu. Örneğin bence ülkenin en önemli hadisesi olan eğitim konusunda çok iyi mukayese imkanı buldum. Bu günler, üniversite adayı gençlerimiz için tercih dönemi. Bu konuda en değerli programlardan biri CNNTürk'deki Tercih Zamanı. Son seyrettiğim bölümde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin'i tanıma fırsatı buldum. 12 bin yatak kapasiteli yurt imkanı olan üniversitenin böyle müthiş bir rektöre sahip olması da büyük bir şans.

Türkiye genelinde yenilenme ve yeni birimler açma bakımından yepyeni bölümler olduğunu öğrendim. Örneğin, saç kesim ve hizmetlerine ilk kez bu yıl öğrenci alacaklar. O kadar çok geleceği olan bölüm hizmete sokulmuş ki hangi birini öveyim?..

Bizimki girmedi

Gençlerin harıl harıl tercih yaptığı bu günlerde üniversite adayı torunumun böyle bir derdi yok. Düşünün benim ailemin bir bireyi sırf koronavirüs korkusundan sınava girmedi. Halbuki sınav yeri evimizin burnunun dibindeki bir okuldu. Görsel Sanatlar Lisesi mezunu ama o bu hakkını kullanıp şansını denemedi. Demek ki korona deyip geçmemeli... "Ya kaparsam" korkusuyla  hiç bir yüksek öğrenim kurumunun kapısına uğramadı. Anlayacağınız korku dağları sardı. Bu yıl ne yapacak ben de merak ediyorum. Bu defa aksi bir durumda aramız bozulacak. Ailenin tüm bireyleri de merak içinde. Ama yine aynı tavrını sürdürürse bu defa gırtlağını sıkmakta kararlıyız. Bakalım aile içi satrancı kim kazanacak?

O Anın Hikayesi

NTV ile devam etmek istiyorum. "O Anın Hikayesi" beğendiğim programlardan biri. Dün sabah konuk Nihat Kahveci'ydi. İstanbul'da başlayan İspanya'ya kadar uzanan, 2 Avrupa Şampiyonası'nı da içine alan futbol hayatını anlattı. Bu turnuvalarda fevkalade maçlar oynadı. Meraklıları Nihat'ın İspanya'daki başarılarından da haberdardır. Bir Bask şehri olan San Sebastian'ın Real Sociedad takımına transfer oldu. İspanya'da öyle maçlar oynadı ki lig şampiyonluğunu Real Madrid'e gol averajıyla kaybettiler. Müthiş maçlara damga vurdu, uzun seneler burada oynadı.. Kahveci, futbol tarihimizin unutulmazları arasında yerini aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İç ve dış siyasette hareketli günler 24 Eylül 2020 | 278 Okunma Cennet anaların ayakları altında 23 Eylül 2020 | 102 Okunma 3. cephe siyasete hareket getirir 22 Eylül 2020 | 319 Okunma Peynirciden pırlantacıya 21 Eylül 2020 | 353 Okunma Mazinde bir tarih yatar 20 Eylül 2020 | 132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar