TRT ÇEKİMLERİ

Yıllardır TRT İstanbul Radyosu Mesut Cemil Stüdyosu'ndan konserleri izleriz. TSM, THM ve caz. Son iki yıldır yapılan canlı programlarda gariplikler yaşandı. Salona duman vermeler, ışıkları seyircinin gözüne sokmalar. Daha önce de çekim yapılır ama böylesi gariplikler olmazdı.

* Bu duman çok tehlikeli. Sanatçıları bile öksürtüyor. İzleyenler mahvoluyor. Sorduğumuzda ışık kırılması falan diyorlar. Gelenler genelde 60 yaş üstü insanlar. Havaya partiküller saçılıyor. Ciğerler açısından zararlı.

* Kameralar sahneye dönük ama ışıklar seyircilerin gözlerine tutulup, evrilip çevriliyor. Yani konsere gelenleri pişman ediyorlar.

Pınar'a saygısızlık

Soruyorum size TSM, THM ve caz müziği disko müziği midir? Sanırım TRT, diskoculara bu görevi vermiş. Onlar da bildikleri gibi yapıyor ve işin içine ediyorlar. Düşünün Selahattin Pınar'dan okunuyor ama dumandan göz gözü görmüyor. Işıklar da dönüp duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin İş Bankası hisseleri ve Ak Parti'nin beyhude çabası 21 Şubat 2020 | 283 Okunma "Kasaptaki ete soğan doğranmaz" 20 Şubat 2020 | 667 Okunma ​​​​​​​FETÖ'yü tanıdığım gün 19 Şubat 2020 | 748 Okunma ​​​​​​​Gerilim politikası Erdoğan'a da yaramaz 18 Şubat 2020 | 187 Okunma Ara sıra mı sık sık mı? 17 Şubat 2020 | 188 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar