Sırıtanlar!

Şehit cenazesindeki saldırının asrî failinin elinin öpülme görüntüleri üzdü beni. Hatta ürküttü diyebilirim. Ak Parti'nin görev bekleyen milletvekili ve belediye başkan adaylarının verdikleri mesaj...

Şehit cenazesindeki saldırının asrî failinin elinin öpülme görüntüleri üzdü beni. Hatta ürküttü diyebilirim. Ak Parti'nin görev bekleyen milletvekili ve belediye başkan adaylarının verdikleri mesaj rezalet.

Bir taraftan "Kızgın demiri soğutma" mesajı vereceksiniz, öbür yandan gaz sıkıştırmasını artırıcı gayretlere destek atacaksınız. Bunun adı "oynamak"tır.

"Politika ile şiddet"in sıkça bir araya gelmesi bu tip saldırıların devamının işaretidir. Kimi liderlerin "En Kahraman Rıdvan"ları hep kendi partilerinden seçmeleri inanılmaz.

Nereden nereye

Çubuk'taki linç girişiminden sonra, pişmanlık lafları eden, hatta "ben vurmadım" yalanına sığınan kişiye dikkat edin. Osman Sarıgün'ün "şartlı tahliye"den sonraki coşkusu ortada. Sırıtmasından da anlaşılıyor ki, kafasında "yine yaparım" sabitlenmiş durumda.

Hani bir halk tabiri vardır; "pişmiş kelle gibi sırıtmak". Durum çok kısa sürede bu hâle geldiyse, vay hâlimize.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 19 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar