Sadi Güven'in istifasını bekliyoruz!

Yüksek Seçim Kurulu'nun karar gerekçesi açıklandı. İtirazın kabulüyle işin biteceği belliydi. Merak ettiğim "kurgu gereği" montajlanan "ret'lerin" ne şekilde yansıtılacağıydı...

Tabii en çok da YSK Başkanı'nın yazacakları idi. Bu kadar güzel ve yasal bir metni okuyunca şaşırdım. Eğer kaleme aldıklarına gerçekten inanıyorsa YSK Başkanlığı'ndan hemen istifa etmeliydi.

Güven'in sadece şu cümlesi bile Ak Parti'nin "seçim iptali istemi"nin reddine yeterli:

"Sandık kurullarının usulsüz oluşturma şekli, itiraz süresi geçtiğinden seçimin iptal sebebi olamaz." Diğer ayrıntılar da ortada. Bir de önemli kayıt var. 250 sayfalık açıklamada ne hırsızlık ne çalma lafları mevcut.

YSK'nın muhalefet şerhi koyan diğer üyelerinden de ortak bir deklarasyon bekliyoruz. Başta CHP yönetimi ve özellikle Ekrem İmamoğlu'ndan süratle özür dilemeliler. İstanbul'un seçilmiş başkanının İmamoğlu olduğunu itiraf şart oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek umutları Ordu Valisi 19 Haziran 2019 | 21 Okunma Kimse oyunu değiştirmez 18 Haziran 2019 | 206 Okunma Fıkraların Homeros'u Karadayı'yı kaybettik 17 Haziran 2019 | 323 Okunma Cenk Koray diploma aldı... 16 Haziran 2019 | 269 Okunma İflah olmazlar... 15 Haziran 2019 | 323 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar