Sadi Güven'in istifasını bekliyoruz!

Yüksek Seçim Kurulu'nun karar gerekçesi açıklandı. İtirazın kabulüyle işin biteceği belliydi. Merak ettiğim "kurgu gereği" montajlanan "ret'lerin" ne şekilde yansıtılacağıydı...

Tabii en çok da YSK Başkanı'nın yazacakları idi. Bu kadar güzel ve yasal bir metni okuyunca şaşırdım. Eğer kaleme aldıklarına gerçekten inanıyorsa YSK Başkanlığı'ndan hemen istifa etmeliydi.

Güven'in sadece şu cümlesi bile Ak Parti'nin "seçim iptali istemi"nin reddine yeterli:

"Sandık kurullarının usulsüz oluşturma şekli, itiraz süresi geçtiğinden seçimin iptal sebebi olamaz." Diğer ayrıntılar da ortada. Bir de önemli kayıt var. 250 sayfalık açıklamada ne hırsızlık ne çalma lafları mevcut.

YSK'nın muhalefet şerhi koyan diğer üyelerinden de ortak bir deklarasyon bekliyoruz. Başta CHP yönetimi ve özellikle Ekrem İmamoğlu'ndan süratle özür dilemeliler. İstanbul'un seçilmiş başkanının İmamoğlu olduğunu itiraf şart oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 14 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar