Ostojic'e izin yok

Dünya gazetesi yıllarım. Hocam Mithat Perin Genel Yayın Müdürü olunca beni de alıp götürmüştü. Merhum, Bâbıâli'nin en önemli isimlerindendi. İnsan yetiştirme açısından üstüne...

Dünya gazetesi yıllarım. Hocam Mithat Perin Genel Yayın Müdürü olunca beni de alıp götürmüştü. Merhum, Bâbıâli'nin en önemli isimlerindendi. İnsan yetiştirme açısından üstüne kimse tanımadım.

Türk basınının pek çok ünlü ismi rahleitedrisinden geçmiştir. Sami Kohen'den Dündar Engin'e, Gökşin Sipahioğlu'ndan Abdi İpekçi'ye kadar. Aslında bu liste çok uzun. Hasbelkader ben de ucundan kenarından dâhil olma şerefine nail oldum.

Gazetecilik tekniğinden, başlık atmaya ve hepsinden daha önemlisi haber koklamaya tüm bilgilerimi ondan aldım.

Diğer şansım, Dünya'nın sahibi Bediî Faik Akın olmasıydı. Kısa cümlelerle kurduğu yazı tarzının üstümdeki etkisini inkâr edemem.

Müthiş kalem

12 Mart Muhtırası'ndan 12 Eylül darbesine kadar kalemini hiç eğmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sadi Güven'in istifasını bekliyoruz! 24 Mayıs 2019 | 881 Okunma 'Kılıçdaroğlu olsam gider, Akşener olsam gitmezdim' 23 Mayıs 2019 | 544 Okunma Ahmet Hakan'ın bittiği gece... 22 Mayıs 2019 | 3.838 Okunma Ailenin şampiyonluğu 21 Mayıs 2019 | 503 Okunma Atatürk'ün hakkını vermek 20 Mayıs 2019 | 252 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar