​​​​​​​Önemli olan haberi koklamak

İran-ABD arasındaki sıcak saatleri hatırlayın. Suikastlar ve bir sürü saldırı arasında Boeing-737'nin düşüşüne dikkat çekmiştim. Herkesin kaza diye nitelendirdiği olaya işaret ettim. Ukrayna'ya ait yolcu uçağı yeni sayılırdı. Üstelik havalandığı alan da moderndi. Yani her türlü teknolojik donanıma sahipti.

Havacılık uzmanı bir arkadaşıma "Bu düşüş, bana şüpheli geliyor" dediğimde aldığım cevap tek kelime olmuştu; "Bana da." Bugün gelinen nokta ortada.

Birer birer

Önce Kanada Başbakanı ardından İngiltere Başbakanı çok net konuştular "Uçak düşürüldü. Hem de İran füzesiyle. Elimizde kesin deliller var."

İlginç olan, tek ihtiyatlı konuşan ABD Başkanı Trump.

Gazetecilik hayatımda bu tip teşhislerim sıkça tekrarlandı. Habercilikte bir şeyleri sezebilmek en değerli şeydir. Okurlarım ve Tercüman'da birlikte çalıştığım arkadaşlarım bu tip okumalarımı iyi hatırlarlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Beyazıt'taki hababamlar 19 Ocak 2020 | 66 Okunma Tartışma mı yoksa tehdit mi? 18 Ocak 2020 | 138 Okunma TRT ÇEKİMLERİ 17 Ocak 2020 | 148 Okunma ​​​​​​​Putin'in paralı askerleri saldırıyor 16 Ocak 2020 | 330 Okunma "Her şeyi bilen adam" 15 Ocak 2020 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar