​​​​​​​Önemli olan haberi koklamak

İran-ABD arasındaki sıcak saatleri hatırlayın. Suikastlar ve bir sürü saldırı arasında Boeing-737'nin düşüşüne dikkat çekmiştim. Herkesin kaza diye nitelendirdiği olaya işaret ettim. Ukrayna'ya ait yolcu uçağı yeni sayılırdı. Üstelik havalandığı alan da moderndi. Yani her türlü teknolojik donanıma sahipti.

Havacılık uzmanı bir arkadaşıma "Bu düşüş, bana şüpheli geliyor" dediğimde aldığım cevap tek kelime olmuştu; "Bana da." Bugün gelinen nokta ortada.

Birer birer

Önce Kanada Başbakanı ardından İngiltere Başbakanı çok net konuştular "Uçak düşürüldü. Hem de İran füzesiyle. Elimizde kesin deliller var."

İlginç olan, tek ihtiyatlı konuşan ABD Başkanı Trump.

Gazetecilik hayatımda bu tip teşhislerim sıkça tekrarlandı. Habercilikte bir şeyleri sezebilmek en değerli şeydir. Okurlarım ve Tercüman'da birlikte çalıştığım arkadaşlarım bu tip okumalarımı iyi hatırlarlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Filede ekmekten askıda kahveye... 28 Ekim 2020 | 65 Okunma Fırtına Kadıköy'de kasırgaya tutuldu 27 Ekim 2020 | 196 Okunma Maskesiz gezmeyin turşuyu unutmayın 26 Ekim 2020 | 692 Okunma Brezilya'nın "Siyah İnci"si 80 yaşında 25 Ekim 2020 | 110 Okunma "Siyon Dostu" Arapları kim boykot etsin? 23 Ekim 2020 | 143 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar