Neresinden tutsak elimizde kalıyor

Hükümetin Türk-İş'e yaptığı teklifin özeti, emekliye verilen zamdan farksız. "İlaveten 60 lira." Hani eski yazlık sinemalardaki anonslar gibi "ilaveten renkli miki.

Bu öneri kesinlikle Grev Çağrısı. Bunun ilk sinyalini de konfederasyon genel başkanı verdi; "Ortada müzakere edecek bir şey görmüyoruz."

İktidar, Yeniçeri isyanlarındaki taktiği uygular hâle geldi. Kelle vere vere 2023'ü getirmeye çalışacaklar. Ancak kurbanlar gerçekten "küçük rütbeliler." Mesela Merkez Bankası Başkanı.

Sizlere sormak istiyorum, onun yerine Hazine ve Maliye Bakanı azledilse daha uygun olmaz mıydı? Kaldı ki bu zatı muhteremin başında bulunduğu hazine "tamtakır, kuru bakır" hâle geldi. Son olarak ihtiyat akçeleri de tırtıklanmaya başlandı.

Yeni tutku yarışmalar

Bu ortamda, hükümet ortağı Devlet Bahçeli'ye dikkat edin. Kürsüde yaptığı esprilere iyi bakın. Bilgi yarışmalarını iyi seyrettiği anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Metil alkol cinayetleri 23 Temmuz 2019 | 41 Okunma Uzman gözüyle üniversitelerimiz 22 Temmuz 2019 | 541 Okunma İstanbul her zaman değerli 21 Temmuz 2019 | 106 Okunma İnfazı yakın 20 Temmuz 2019 | 467 Okunma Hedef, İran'ı yalnızlaştırmak 19 Temmuz 2019 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar