Neresinden tutsak elimizde kalıyor

Hükümetin Türk-İş'e yaptığı teklifin özeti, emekliye verilen zamdan farksız. "İlaveten 60 lira." Hani eski yazlık sinemalardaki anonslar gibi "ilaveten renkli miki.

Bu öneri kesinlikle Grev Çağrısı. Bunun ilk sinyalini de konfederasyon genel başkanı verdi; "Ortada müzakere edecek bir şey görmüyoruz."

İktidar, Yeniçeri isyanlarındaki taktiği uygular hâle geldi. Kelle vere vere 2023'ü getirmeye çalışacaklar. Ancak kurbanlar gerçekten "küçük rütbeliler." Mesela Merkez Bankası Başkanı.

Sizlere sormak istiyorum, onun yerine Hazine ve Maliye Bakanı azledilse daha uygun olmaz mıydı? Kaldı ki bu zatı muhteremin başında bulunduğu hazine "tamtakır, kuru bakır" hâle geldi. Son olarak ihtiyat akçeleri de tırtıklanmaya başlandı.

Yeni tutku yarışmalar

Bu ortamda, hükümet ortağı Devlet Bahçeli'ye dikkat edin. Kürsüde yaptığı esprilere iyi bakın. Bilgi yarışmalarını iyi seyrettiği anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beşiktaş'ta seçimi Orman kaybetti 22 Ekim 2019 | 197 Okunma Bölücüye asla güvenmem 21 Ekim 2019 | 115 Okunma ​​​​​​​"Metreli ve kotalı balıkçılık" 20 Ekim 2019 | 93 Okunma Ayin Yöneten Başkan Yardımcısı... 19 Ekim 2019 | 156 Okunma ​​​​​​​Trump'un "Uçar Birliği" 18 Ekim 2019 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar